PTT Tarsus Şube (Tarsus, Mersin)

Adres: Yeni Ömerli Mahallesi Atatürk Caddesi Numara: 30 Tarsus – Mersin
Telefon: 0 324 613 22 09
Faks: 0 324 613 17 76

PTT Tarsus şubesi iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Tarsus şubesinde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurt dışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT İnternet Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

14 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Hatice Kılınç 10 Ocak 2022

  Bugün evde değildim kargo teslimat kodum gelince internetten kargo takip e baktım. Kargom gelmiş adreste yok haber kâğıdı bırakıldı yazıyor.

  Eve gelince baktım ne kapımda ne muhtarda hiç bir yerde haber kâğıdı yok. Kâğıt olmadan nasıl alacam nerden alacam belli değil. Bir telefon edilse komşuya bırakın derim diğer kargo şirketleri arıyor. Maalesef kimse işini düzgün yapmıyor böyle iş mi olur.

  1. Hülya Sayar 6 Mayıs 2022

   Hatice Kılınç kaç defa aradım çalıyor telefon kimse açmıyor. Siz nasıl işinizi yapıyorsunuz.

 2. Akın Şahin 2 Aralık 2021

  26 Kasımda kargom Gaziantep ten Mersin Tarsus’a Gönderildi kargo mersin PTT’ye gelip tekrar Gaziantep’e yollanmış sonra tekrar Mersine geldi. 4. gün Tarsus PTT’den temassız alma kodu geldi. Sabah aradım mesai saatlerinde kargoda telefon açılmadı.

  Evde akşama kadar bekletildik.1–2 saatte bir aradım açan yok akşam saat 17.00 olmaya 10dk kala SMS geldi kargonuzu bizzat gelip elden PTT şubesinden alın diye aradım hemen yine cevap yok kargo hizmeti bu rezillikte verilecekse bu işi lütfen yapmayınız.

 3. Gülcan Kul 24 Mayıs 2021

  Kargom dağıtımda adreste yok not bırakıldı diyor ben bütün gün evdeydim ne kapıya çalan nede arayan nede not bırakan oldu. Telefonlara bakmıyorlar bu nasıl hizmettir. Hangi şubede olduğunu nerden bileceğim. Açmıyorsanız bu telefon burada niye var. Size hakkımı helal etmiyorum.

 4. Melek Göksoy 14 Aralık 2020

  PTT kargo siparişim, 10.12.2020 tarihi itibarıyla son teslimat şubesi olan Tarsus PTT Kargo şubesine 106 saat önce (5 gün önce) geldiği halde henüz teslim etmediler. An itibarıyla 106 saat’ten fazla geçmesine rağmen Ürünüm elime ulaşmadı. Teslimat şubesinde beklemektedir. Bir ürün Son teslimat şubesinde 106 saattir neden bekletilmektedir. Bu nasıl hizmet anlayışıdır.

 5. Sıla Örgün 3 Aralık 2020

  Kargomu dağıtıma çıkarmıyorsunuz. 2 gündür şubede bekliyor.

 6. Selami Akşam 1 Aralık 2020

  Telefonlara neden bakmıyorsunuz?

 7. Erdem Gevez 29 Eylül 2020

  Sürekli evde olmamıza rağmen eve kargomuzu getirmeden, bir de gelmiş gibi gönderiniz şubeye geri döndü diye not atmışlar. Arıyoruz telefona bakan yok. Şubeye gittik bulamadılar. Merak ediyorum 1 tane doğru düzgün ilerleyen iş var mı kurumunuzda.

 8. Sinan 17 Ağustos 2020

  Kullanmayacağınız telefonu neden şubede barındırıyorsunuz. Atın o telefonu. Şuan 10 gün oldu yarın 11. güne giriyoruz. Bakalım kargom ne zaman gelecek.

 9. Soner 8 Nisan 2020

  Adresime gelen ptt görevlisi takip barkodu bırakmadan gitti nasıl ulaşacağımı bilmiyorum

 10. Hamide 30 Mart 2020

  Benim bu gün kurye geldi evde çocuklarım vardı bende sağlık ocağına gittim ben geldiğimde kurye tanımadığım başka bir şahsa verilmiş bu nasıl iş anlamadım posta kuryesi çocuklarım küçük diye vermemiş bana ait kurye nasıl başkasına verir anlamadım hemen iptal ettirdim

 11. Mustafa 7 Şubat 2020

  Ne telefona bakılıyor ne de kargo teslimatı yapılıyor. 2 adımlık yere 1 hafta da kargo getriyorlar. ptt kargo son tercihiniz bile olmasın

 12. Canan 27 Ocak 2020

  Ptt kargo neden tel bakmiyor nasil calisiyosunuz kargom 10 gundur gelmedi sormak icin ariyorum hic bir subeniz tel bakmiyor

 13. Kadir YOLALAN 26 Temmuz 2019

  Tarsus ptt şubesini arıyorum ama açmıyolor hemde defalarca yarın gidip kapısında aricam ne sebeple açmıyolor merak ediyorum o anıda videoya alacam