PTT Başakşehir Şube (Başakşehir, İstanbul)

Adres: İkitelli Osb Mahallesi Enkoop 1. Sokak Numara: 1/C Başakşehir – İstanbul
Telefon: 0 212 671 58 92

PTT Başakşehir şubesi iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Başakşehir şubesinde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurt dışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT İnternet Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

22 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Nesim 18 Mart 2024

  Başakşehir şube yurtdışından gelen kargomu ellerinde tutuyor ve tüm bilgilerim yazmasına rağmen bana iletmiyor. Aradığımda telefonlara çıkmıyorlar.

 2. Kenan ILBAHAR 10 Temmuz 2023

  1) DHL ile yurtdışından 1 haftada gelen kargo PTT ye teslim edildikten sonra 10 gün Arnavutköy ve 10 gün Başakşehir şubesinde bekletildi. Sonunda gidip sormasaydım kargoyu geri göndereceklermiş. CM215835302DE buyurun inanmıyorsanız bakın.

  2) Geçen sene yine yurtdışından gönderilen posta tam 3,5 ay sonra posta kutuma atıldı. Resmi daireden gelen Posta geç teslim edildiği için verilen süreler aşılmış oldu ve mağdur oldum.

  3) Bugün Müşteri hizmetlerini aradım, yarım saat bekletildikten sonra görüştüm, ancak bağlantı kalitesi çok kötü. Bir kaç kez kapatıp tekrar açtım yine aynı. PTT ülkemizin stratejik iletişim kurumu olarak iletişimin bu kadar kötü olması manidar.

 3. Marah Bülbül 2 Mayıs 2023

  PTT Başakşehir şube ile sıkıntı yaşadım. Üç tane gönderildiği kargolarım yurt dışarıdan geldi, onlardan iki tane PTT Başakşehir şubesiye geldi. Beni aradı hemen gelip almıştım. Üçüncü kargoyu onlara sordum, geldiğinde üçüncü kargo almak için bana arayacak demişler. 1-2 haftaya bekledim ama kimse beni aramadı. kalan kargoyu için onlarla iletişime geçtiğimde, kargoyu iade ettiklerini söylemişler, ancak hiçbiri benimle iletişime geçmedi ve bunu arama kaydından kanıtlayabilirim.

  1. Kenan İlkbahar 10 Temmuz 2023

   Benzer olay ben yaşadım. Buraya şikayetleri yazmak fayda edecek mi? Hiç sanmıyorum.

 4. Servet Demir 5 Şubat 2023

  Kargom neden iadeye gönderiliyor. Telefon arayıp bilgi alacağım telefonu açmıyorlar.

 5. Çağrı Sönmez 11 Haziran 2022

  Amazondan istediğim gelen kargo PTT Başakşehir’e gitmiş. Verdiğim adresi gelindiği söyleniyor ki ben hep bu adresteydim ayrıca benimle 5 kişi daha mevcuttur.

  Kâğıt bıraktık kimse yoktu diye mail atmışlar. Ne gelen ne bırakılan kâğıt var. Kimi arayacağım ne yapacağım bilemedim.

 6. Hacı Yücel 13 Mayıs 2022

  Devletin kargosu ama bu Başakşehir işini yapmıyor. Kargom 20 gündür gelmedi. Telefonu açanda yok.

 7. Arif Beyen 6 Ocak 2021

  Siz maaşı neden alıyorsunuz işinizi yapmak için almıyor musunuz? Orayı işgal etmeyin o zaman 15 gündür kargom bekliyor daha ne zaman getirmeyi düşünüyorsunuz, sizi Cimere ve Bimere şikayet edeceğim. Memnun değilseniz istifa edin didarda milyonlarca genç iş bekliyor yazık ya!

 8. Ertuğrul Dağcı 6 Ocak 2021

  Ayıptır kaç aydır kargo gelmiş Başakşehirde bekliyor. Arayınca ulaşılamıyor. Birileri neler olduğunu söylese bizde bilsek ona göre paralarımızı iade alalım.

 9. Emine Kaya 15 Aralık 2020

  Perşembe gününden itibaren kargom yoldadır. Bu gün 7. gün ve hala merkezde bekletiliyor. Mantıklı bir açıklaması var mı? Telefon da hiç bir zaman çalmıyor. Hep meşgul… Diyecek bir şey bulamıyorum.

 10. Melih Arslan 11 Aralık 2020

  Çin’den mallar size geldi 1 aydır neyi bekliyorsunuz.

 11. Mehmet Kaplan 9 Aralık 2020

  4 gündür kargo bekliyor. Şubede ne biçim çalışma madem getirmeyeceksiniz arayın söyleyin eşyalar bozuldu. İnsaf yahu size insaf!

 12. Emre Demet 27 Kasım 2020

  Yani bir iş bu kadar kötü yapılır. Alt tarafı götürüp getireceksin.

 13. Suat Bostancı 26 Kasım 2020

  Paketim 30 Ekim de İngilteredeki adresime gönderildi. halen elime geçmedi ve posta takip ara yüzünden takip ediyorum. Alıcı adrese havale edildi diye yazıyor. İngiltere’nin Royal Posta adresinde de ise, alıcı ülkeye gönderiliyor diye yazıyor.

  Bir aydır aynı mesaj mevcut. Direk İngiltere’ye gönderilmedi ise, hangi ülkelerde kaldı ise bunun takibi olmuyor mu? Eğer sizin toplama yerinizde kaldı ise neden kaldı. Paketim İngiltere’ye ulaşmadığını anlıyorum.

 14. Essam Radwan 21 Eylül 2020

  RB978378965SG
  RB976529628SG
  RB977139337SG

  3 adet kargo var üçüde gelmedi.

 15. Umut Irmak 31 Ağustos 2020

  Sabah 07:53 de iş yerine uğramışlar yok öle bir şey sizin mesai saatleriniz kaçta başlıyor da uğruyorsunuz.

 16. Mustafa şenol 27 Ağustos 2020

  Çinden 1 haftada gelen kargon 10 gündür istanbuldan sakaryaya neden gelmiyor öğrenebilir miyim acaba?

 17. Selin uzun 20 Kasım 2019

  Telefonla arıyorum açmıyorlar ama telefonları bazen meşgul. Bu nasıl bi hizmet ya

 18. Abdullah 18 Haziran 2019

  Asya istedim ali ekspresdan asyani göndermişler ama yanlış adrese gelmiş ne yapmak lazım

  1. Bekir 18 Haziran 2019

   satın aldığın satıcıdan düzeltilmesi iste onlar anlaşmalı gönderiyorlar onlar düzeltebilirler sen bir şey yapamazsın sadece satıcı düzeltebilir mail at ya da siteden ulaş bir de ali eksperes onay sistemi ile çalışmıyor mu alıcıya söyle düzeltirsen onaylarım yoksa onaylamam ödemeyi de bak nasıl hemen düzeltiyor

 19. MÜZEYYEN GÜNDÜZ 22 Mayıs 2019

  berbat sistemleri

 20. veli kaymak 6 Aralık 2018

  10 gündür gelmesini beklediğim kargo bir türlü gelmedi ve dağıtım elemanları kapıya kadar gelip zile basmadan kapıya kağıt yapıştırıp gidiyorlar bu nasıl bir hizmet anyayışıdır hizmette sıfırsınız