PTT Başakşehir Kargo Dağıtım ve Toplama Merkezi Başakşehir KDTM (Başakşehir, İstanbul)

Adres: İkitelli Osb Mahallesi Aykosan Dilek Pastanesi Sokak Numara: 1 Başakşehir – İstanbul
Telefon: 0 212 549 24 31
Telefon 2: 0 212 549 24 34
Faks: 0 212 549 24 32

PTT Başakşehir Kargo Dağıtım ve Toplama Merkezi Başakşehir KDTM iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Başakşehir Kargo Dağıtım ve Toplama Merkezi Başakşehir KDTM’nde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurt dışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT İnternet Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

110 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Şahin Erdem 24 Kasım 2022

  PTT kargocular, gönderemeyeceğiniz malı neden alıyorsunuz da insanları mağdur ediyorsunuz? 1 haftadır kargo yok içinde gıda maddesi var bozulursa at çöpe peki sorumlusu kim olacak? Böyle rezalete yazıklar olsun.

 2. Seda Koçak 22 Kasım 2022

  18.11.2022 tarihinde tarafınıza ulaşan kargom ne zaman dağıtıma çıkacak. Sizinle çalışan tüm firmaları kınıyorum. Her seferinde aynı sorun yaşıyorum. Telefonlara bakılmıyor ne ciddiyetsiz bir kurumsunuz.

 3. Gül Yurdakul 9 Kasım 2022

  05.11.2022 tarihinde kargom şubenize geldi aramızda 10 dakikalık mesafe olmasına rağmen bugün hala gelmedi. Siparişim dağıtıma bile çıkmamış görünüyor ve sipariş ettiğim şey bir kitap ve her geçen dakika aleyhime işliyor. Bir sınava hazırlamak için istediğim kitap sanırım sınav sonrası elime ulaşacak.

 4. Barış İnce 9 Kasım 2022

  Tebligatım 1 aydır bekliyor. Lütfen yerine ulaştırır mısınız?

 5. Sena Bağcı 1 Kasım 2022

  Gördüğüm en geç kalan şubedir. İnsan bir kargo almak için kaç gündür beklemeli bilmiyorum. 7 gündür bekliyoruz. Bir kargo dağıtmak çok mu zordur.

 6. Azamat Hemdemov 19 Ekim 2022

  KP04037866080 takip numaralı kargom 1 haftadır dağıtıma çıkmıyor. Sebebini öğrenebilir miyim, teslim etmeyeceksiniz kargoyu almasaydınız. PTT kargoyu kimseye tavsiye etmem. Zamanında teslimat sağlamıyorlar.

 7. Sena Kayaman 13 Ekim 2022

  Fatih şubesine gelen kargom Başakşehir şubesine geri gönderilmiş. Tekrar Fatih şubenize geri gönderilmesi nasıl olur?

 8. Berkan Özkol 11 Ekim 2022

  2 gün sonra 1 ay olacak PTT kargom gelmedi. Bir sürü rezillik çektim. Sizi mahkemeye vereceğim.

 9. Ümit Küçük 7 Ekim 2022

  Nasıl iş yapıyorsunuz anlamadım 5 gündür ürün elime ulaşmadı çok vasatsınız o kadar insan şikâyet ediyor hala düzelemediniz. Günlerce kargo bekliyoruz. Telefonları açmıyorsunuz kaç kere aradım niye telefon bağlattınız ki zaten bakmıyorsunuz. Türkiye İstanbul gibi bir yere verdiğiniz hizmete bakın. Sadece gülüyorum.

 10. Mesut Ayyıldız 31 Ağustos 2022

  Aradığımızda telefonlara bakmıyorsanız ne diye çalışıyorsunuz anlamıyorum. Sabahtan beri kaç kere üst üstte arıyorum farklı saatlerde böyle çalışma sistemi olamaz.

 11. Ayşe Taşçı 16 Ağustos 2022

  Gaziantep’ten İstanbul’a 1 günde gelen kargo Başakşehir içerisinde 4 gündür elime bulaşamadı. Gaziantep’e gidip kendim alsam daha kolay olurdu.

 12. Eylül Koçal 16 Ağustos 2022

  İzmir’den gelecek ürünüm 9 gündür şubenizde gözüküyor. Neden getirmiyorsunuz bu nasıl bir sistemdir.

 13. Adem Yenice 13 Ağustos 2022

  Antalya’dan kargo geldi. İstanbul’da 3 gündür Başakşehir’de ve telefonla mümkün değil ulaşılamıyor. Berbat bir sisteminiz var.

 14. Seda Bayraktar 6 Ağustos 2022

  Sipariş verdiğim ürün Siirt’ten geldi iki adımlık Başakşehir İkitelli arasında 5 gündür gelmedi. Doğuma gidecek çantam ortada yok. İşinizi düzgüm yapacaksanız yapın yoksa bırakın başka kargo şirketleri yapsın. Arayan soran yok ortada maalesef çanta da yok. Umarım pazartesi günü gelir. Şikayet etsek de boş geri dönüş yapan yok.

 15. Fatma Nur Kızılca 17 Haziran 2022

  Ben böyle bir yer görmedim ya ikidir PTT ile geliyor ve aynı sorun yaşıyorum “adreste yok geri gönderildi” bu ne saçmalıktır. Evde olduğumuz halde evde yok damgasını koyuyorsunuz. Aramıyorsunuz da tabi öyle bir zorunluluğunuz da yokmuş ama diğer kargo şirketleri neden arıyor siz dışında o da meçhul belli değil. İşinizi düzgün yapın ya adreste olduğumuz halde yok diyip gidiyorsunuz şimdi işin yoksa bir kargonun peşine düş. Çalışan insanlarız az empati yapın.

 16. Sevim Çağlayan 17 Haziran 2022

  Gerçekten bu şube kadar işini başı boş yapan bir şube görmedim. Her seferinde mi aynı şey olur ya gerçekten bıktırdınız. Güvenlikli bir yerde oturup nasıl habersiz içeri girip evde olmadığıma karar veriyorsunuz ve üstüne birde olmayan kâğıdı bırakıyorsunuz.

  Birde her seferinde ücretini ödediğim kargoyu neden gidip şubeden alıyorum. Gerçekten yeter ya aldığınız paranın hakkini verin ayıptır.

 17. Asaf Çolak 9 Haziran 2022

  2 gündür işlerim aksadı bir kargo getireceksiniz. PTT devletin ama başına koyduğu ve işini yapmayanlar size sesleniyorum.

 18. Sevil Akçakoca 25 Mayıs 2022

  Kargo gönderdim neden yazdığım adrese gitmedi. Telefonlar arıyorum ulaşamıyorum.

 19. Necmi Çevik 18 Mayıs 2022

  Telefonlara hiç bakılmıyor..

 20. Gülseren Doymaz 29 Nisan 2022

  Kargomun takibi ve teslim süresi için bilgi almak istiyorum ancak 20 kerede arasak 30 kerede arasak telefonlara asla cevap verilmiyor. Ya birçok kez meşgule düşüyor ya da telefon açılsa da operatöre bağlanıldığı söylenilip bağlanmıyor.

 21. Elif Aral Fidan 2 Mart 2022

  5 aydır oturduğum binanın dışına arabadayken arayıp, ürünleri dış kapıdan teslim edeceğim inin aşağıya diyor. Benim evde çocuğum var dediğimde bizim böyle bir eve getirme durumumuz yoktur diyor. Gelemeyeceğimi ilettiğimde de bizim sorunumuz değil diyor.

  02.03.2022 13.00 tarihinde de kapının önüne gelip zile çok kez bastı ve çocuk uyuyor bu şekilde neden zile basıyorsunuz diyip uyardığımda da beni ilgilendirmez, ben zile bastığım an kapı açılmazsa sürekli basarım şekilde cevap veriyor.

 22. Şule Özgezgin 11 Şubat 2022

  Yani pes sipariş verdiğim gün kargoya verilen ürün 3 gündür sizin şubede bekliyor arıyorum asla telefonlar açılmıyor. İnsan bir açıp yalan da olsa çıkacak falan der o da yok. Bir daha PTT kargo mu tövbe kullanmam.

 23. Sinem Ulupınar 9 Şubat 2022

  Bugün 4. gün ve kargom hala Başakşehir PTT şubede bekliyor. Nasıl bir duygusal bağ kurdunuz bilmiyorum ama kargomla artık vedalaşıp dağıtıma çıkarmanızı umuyorum. Telefonlara yanıt veren kimse yok.

  1. Sevda Sarı 11 Şubat 2022

   Sinem Ulupınar çok haklısınız. Bende paketimden aylardır haber bekliyorum.

 24. Esra Alp 5 Şubat 2022

  Kargo için sözde adreste yok diye yazdırılmış ama siz gelmediniz ki ben adreste olmayayım. Hiçbir arama falan da yok hani çok saçma bir durum. Kusura bakmayın da bu yaptığınız sorumsuzluk olur yani insanlara karşı yapıyorsanız siz işinizi düzgün yapın.

 25. Selim Kabatan 4 Şubat 2022

  İkitelli sanayi de 24 saat açık bir yerdeyim. Kargo adreste bulunamadı diye kâğıt bırakmış. Bu kadar kötü hizmet veren kargo firması görmedim.

 26. Pedro Mendes 16 Aralık 2021

  Türkiye’den Aralık ayında sipariş verdim. Buradan gönderildi. Şimdiye kadar henüz elime ulaşmadı.

 27. Sacit Meşe 10 Kasım 2021

  02.11.2021 tarihinden beri tebligat dağıtımda bekliyor, arıyorum cevap veren yok.

 28. Kübra Papakçı 22 Ekim 2021

  13 Ekim de kargoya verilen ürünüm 21 Ekim de teslim edildi diye mesaj geldi. Bana herhangi bir kargo gelmedi. Ben teslim almadım başkasına verilmiş. Trendyol’u arıyorum açmıyor, PTT’yi arıyorum açmıyor.

 29. Alaattin Ertürk 26 Ağustos 2021

  09.08 2021 tarihinde Almanya’ya resmi evrak gönderdik ve hala akıbeti belli değil. Sistemden barkod numarası kontrol ediliyor fakat kargo nerden neden ulaşmadı göremiyorlar. Başakşehir dağıtım merkezini arayın diyorlar, arıyoruz açan yok.

 30. Fidan Yavuklu 24 Ağustos 2021

  Almanya dan 02.08.2021 tarihinde posta ile resmi evrak gönderdim. Gönderi takip de yurt dışına yani Türkiye’ye sevk edildiği yazıyor. PTT’yi arayınca sistemden benim gördüğümden farklı bir şey göremiyorlar yardımcı olamıyorlar. Başakşehir dağıtım merkezini belki 100 kez aradım cevap veren yok. Nerede bu posta, bugün 24 Ağustos, insan bu hizmete yorumsuz kalıyor.

 31. Samet Çelik 10 Mayıs 2021

  07.05.2021 tarihinde Başakşehir Posta Dağıtım Müdürlüğünde bulunan kargom hala gelmedi. Adreste olmama rağmen adreste bulunamadı, yok, haber kâğıdı bırakıldı olarak gözüküyor. Böyle saçma bir kargo dağıtım merkezi olamaz gerçekten.

  Aradığımızda kimseye ulaşamıyoruz. Çağrı merkezini aradığımızda rast gelirse kim açarsa konuyu anlatmamıza rağmen sadece ekrandan takip ettiğimiz şeyleri söylüyorlar, herhangi bir çözümle gelmiyorlar. Ya işinizi düzgün yapın eğer yapamıyorsanız da bu işle cidden uğraşmayın.

  Ben ve benim gibi bir sürü insan sizler yüzünden mağdur oluyor. Kimseyi bu şekilde mağdur etmeye hakkınız yok. PTT Kargo pişmanlıktan başka bir şey değil.

 32. Seçkin Çolak 6 Nisan 2021

  İletişime kesinlikle geçilemiyor, hakkınızı ve siparişinizin durumunu sorma ve takip etme gibi bir durum uzaktan erişim ile yok maalesef. Telefon cevap vermiyor, internet hizmeti sadece yapılmak için var. Takip imkânı sınırlı oldu, hatta olmadı sayfada takip edemedim.

  Adres aynı olmak kaydı ile 2 farklın Almanya’dan gelen bir ileti (gönderici aynı, adres kaydı var) biri ulaşıyor diğeri ikinci paket – ileti ulaşmıyor. Telefon ile takip imkânsız, online takip sınırlı… Merkeze gittiğimde “adres bilgisi eksik” gibi genel bir bahane ile ürün geri gönderiliyor. Diğer sipariş ulaşıyor. Çağdaş ve esnek bir yönetim anlayışından çok uzaksınız.

 33. Nuray Polat 26 Mart 2021

  Tarafıma gönderilen kargom hakkında hiç bir şekilde iletişime geçemiyorum. Kimse telefonlara bakıyorlar. Lütfen herkes doğru düzgün işini yapsın. Yapamadığınız işin başında durmayınız lütfen. Sizlere diyecek bir şey bulamıyorum.

 34. Hilal Baydar 18 Şubat 2021

  Evde olduğumuz halde bugün teslim edilmesini beklediğim ürünüm, adreste yok / kapalı haber kağıdı bırakıldı şeklindeki bir açıklama ile PTT kargo takip sisteminde göründüğü yetmediği gibi kapıda da geldiklerine dair yazılı bir kağıt bulunmamaktadır. Aradığımda ya meşgul çalıyor ya da açan olmuyor. Nedir şimdi bu! ?♀️

 35. Zeliha Sarı 17 Şubat 2021

  Nasıl dağıtıyorlar bilmiyorum. 3 gündür dağıtıcıya verilmiş ama beni elime ulaşmamış. Arıyorum hiç kimse cevap vermez, ne cevap yok, ne kargom yok.

 36. Merve Sapan 26 Ocak 2021

  Saatlerdir günlerdir arıyorum. 1 haftadır dağıtıma göndermediler. Ne biçim işlerini yapıyorlar. Ya siz neden doğru düzgün yapmıyorsunuz isinizi arıyorum açan yoktur.

 37. Yasemin Yılmaz 4 Ocak 2021

  Başakşehir kargo dtm de kargom nerdeyse 3.5 haftadır oyalanıyor ve hala elime ulaşmadı!

 38. Ayhan Demir 15 Aralık 2020

  Bütün gün evdeyiz sokağa çıkma yasağı var. Kargocu arkadaş bi zahmet siteye getirdiği kargoyu yukarıya bırakmıyor ve evde bulunmadığı için teslim edilemedi diyor. Bunun adı hizmet değil maalesef.

 39. Abdullah Oğuz 11 Aralık 2020

  Muhatap olacağım bütün numaraları aradım ya meşgul ya da cevap vermiyor 3 gündür arıyorum.

 40. Melike Kaya 8 Aralık 2020

  Başakşehir Kargo DTM kargomu iki gündür hareketsiz bekletiyor. Küçükçekmece’de ilgili şubeye getirmiyor. İl dışından bile, firması değişkenlik gösteren kargolar son derece hızlı gelebilirken, aynı ilçede kargo ulaştırılmıyor.

 41. Barış Coştu 8 Aralık 2020

  Kargomu evde yok diye işaretleyip not bırakılmıştır diye sisteme giriş yapıyorlar. Hâlbuki not vs yok. Tekrar dağıtıma çıkıyor adreste yoktur taşınmıştır diye not düşülüyor günlerdir kargomu arıyorum bekliyorum 50 yıldır aynı adreste oturuyoruz bir yere taşınmadık.

 42. Semiha Karpuz 7 Aralık 2020

  RR342431883TR barkod nolu kargom Başakşehir kargo merkezine teslim edilmiş olup sonraki işlemler hakkında herhangi bir bilgi PTT kargo takip sistemde görülmemektedir. 31 Kasımda tarafıma gönderilen paket halen elime geçmedi. İkametgâh adres olarak *** Ridyard street, *** Uk olarak verilmişti. Tarafıma paket hiç bir şekilde ulaşmamıştır.

 43. Esra Yılmaz 25 Kasım 2020

  Berbat bir daha mı ürün alırken ptt kargo ise almam.

 44. Yusuf Uluğ 18 Kasım 2020

  Hep aynı taktik geldik bulamadık. Corona pozitifim çıkamıyorum nereye gideceğim gidemem cezası var. Siz birde evde yok haber kağıdı bırakmışınız. Ayıp, ayıp gelen yok giden yok.

 45. Musa Berke 6 Kasım 2020

  4. gündür Başakşehir dağıtım merkezinde pasaportum orada bekliyor. Adres doğru olduğu halde getirmediler. 50 seferden fazla aradım açan yok ve bağlanamıyorum. Dün dağıtım merkezine pasaportum için gittim. Aradılar bulamadılar dağıma çıkmış dediler. Kaç gün oldu halen pasaportum gelecek.

 46. Boğaç Fındıkçı 28 Ekim 2020

  Yorum yapan bütün arkadaşlara katılıyorum. Berbat bir çalışma sistemleri var 10 gündür kargom gelmedi. 10 gündür şubede görünüyor. Telefonlara desen bakan yok acaba bütün gün ne yapıyorsunuz.

  1. Arif Beyen 6 Ocak 2021

   Boğaç Fındıkçı kardeşim sadece Basakşehir ptt kargoda oluyor. Zeytinburnu ve Bağcılar 2 günde pasaport getirdiler.

 47. Ali Rıza Özbek 9 Ekim 2020

  Trendyol’dan bir sipariş vereyim dedim fakat ne yazık ki sipariş verirken hangi kargo şirketinin gönderdiğine bakmayı unutmuşum ve ne yazık ki PTT kargoymuş.

  Kargom 5 gündür ”Başakşehır Posta Dağ. Merk.”de olarak gözüküyor ve 5 gündür dağıtıma çıkmamış bile. Şubesiyle iletişim kurmak çok zor ve nihayetinde kurduğumda ise en az 3 gün daha bekleyeceğim söyleniyor.

  Ne olur şu kargomu bir dağıtıma çıkarın artık ya biliyorum zahmet olacak ama. Şu işi yapamıyorsanız da gidin bir istifa edin en azından bu işi yapabilecek milyon sayıda iş bekleyen insan var. Çünkü istifa da bir hizmettir, firma ismini karalamamış olursunuz.

  Günlerdir bırakın ulaşamamasını dağıtıma çıkmıyor dağıtıma! Olmadı taksiyle yollayın sayenizde üründen soğudum yeter be nedir bu firmanızdan çektiğimiz bir daha ki siparişimde direkt kargo göndericisine bakacağım.

 48. Gamze Erenler 8 Ekim 2020

  Arıyorum açan yok. Tekrar arıyorum meşgul.

 49. Doğukan Polat 8 Ekim 2020

  Bana yurt dışından kargo yani krampon gelecektir. Şehrime Adana’ya gelmişti fakat İstanbul şubesine geri iade edilmiş. Ben kargomu Adana’dan Cumhuriyet, 765. Sk. Yüregir Adana’da diğer kargo şubesinden almak istemiştim evime kadar getirilmesini talep etmedim.

 50. Neslihan Yamaç 7 Ekim 2020

  Yeğenim her zil çaldığında kargocu geldi zannediyor. Çocuk 1 haftadır kargo bekliyor.

  1. Dogukan Polat 8 Ekim 2020

   Neslihan Yamaç ben direkt kargoyu eve getirmezler diye adresi kargo şubesini yazdırdım artık gerisini siz düşünün.

 51. Emir Can 7 Ekim 2020

  Bana yurt dışından telefon gelmişti. Türkiyeye kayıtlı olmadığı için vermediler. Bu nasıl çözülür acaba?

 52. Özgür Korkmaz 1 Ekim 2020

  1 haftadır kargom elinizde bekliyor, adrese teslim için kimseye zimmetlenmiyor.

 53. Pınar Çolak 30 Eylül 2020

  Bırakın olmuyor bu kargo işi yapamıyorsunuz. Güvenlikli bir sitede oturuyorum soruyorum geldi mi diye hayır gelmedi diyorlar. Güya evde yokmuşum kağıt bırakmışlar sizi edebildiğim her yere şikayet edeceğim.

 54. Mithat Yeşil 25 Eylül 2020

  Arkadaş ne berbat bir kurumun eline düştük biz böyle be. Ya koskoca PTT ye ulaşamıyoruz, muhatap bulamıyoruz telefonlar meşgul. Başakşehirde oturmama rağmen Başakşehir posta dağıtım merkezinden kargomu bana getirmiyor. Yazıklar olsun işini doğru yapmayanlara.

 55. Levent Ekşi 23 Eylül 2020

  Bırakın kardeşim kargo işini. Bu işi beceremiyorsunuz. Bir iki günde Başakşehire gelen kargo günlerce bekletilir mi?

 56. Kader İnalkaç 22 Eylül 2020

  İşinizi düzgün yapmıyorsunuz. Hakkımı helal etmiyorum. Kargo şubeye geliyor ama dağıtıma çıkmıyor.

 57. Cemre Özer 18 Eylül 2020

  15 Eylül 2020 den beri kargomuz orada bekletiliyor. Takip no KP02837399357.

 58. Hasan Yazgan 11 Eylül 2020

  Kargo İzmir Karşıyaka’ya geliyor aranmıyorum kargom geri gönderilmek üzere size gönderiliyor. Barkod no RV18217*** 3 aydır bekliyorum telefonlarda aramadılar.

  1. Esin Boztaş 19 Kasım 2020

   Aynısını yaşadım, herifler el koydular siparişime resmen…

 59. Serkan Çolak 10 Eylül 2020

  Adamlar Çinden 15 günde gelen malı 3 aydır dağıtıma çıkartamadı. Arıyorsun telefonlara bakan yok. Neden var acaba o telefon hatları sizinle konuşabilmek için yaklaşık 200 km yol mu yapmam gerekiyor?

 60. İbrahim Erken 24 Ağustos 2020

  Ya kardeşim bu telefonlar neden var kimse bakmıyor. Benim kargon sizde takıldı. İkinci defa ve ben kargomu istiyorum. RB998217202SG aynı kargo numarasına ikinci defa gönderiyor. Lütfen malımı gönderin.

  Barkod No – RB998217202SG
  19/08/2020 – 21:33:00 Gönderi yurt dışına sevk edildi. (Giden) -/ – Singapore (Yurt Dışı)
  20/08/2020 – 22:05:00 Gönderi yurt dışına sevk edildi. -/ – Singapore (Yurt Dışı)
  23/08/2020 – 18:25:21 Gönderi (Varis) alıp verme merkezinde alindi. -/ – Turkey
  23/08/2020 – 18:30:21 Gönderi gümrüğe sevk edildi. (Gelen) -/ – Turkey

  1. Ahmet Lale 1 Eylül 2020

   Tam 25 gündür kargom takıldı kaldı. Müşteri hizmetleri cevap vermiyor.

 61. Esin Boztaş 18 Ağustos 2020

  2 aydır kargom hala gelmedi, izmir bostanlıya kadar getirdiniz, oradan bana haber bile vermediniz şimdi tekrar sizin şubenize dönmüş, allah sizin elinize düşürmesin, 45 güne kargo Çin’e geri dönecek alınmazsa deniyor. O kadar emek zaman para ve hak var.

  1. Yaprak 26 Ağustos 2020

   Benim paketim de Bornova’ya kadar gelmiş ve geri gönderilmiş İstanbul’a. Ne haber ne mail var, bu nasıl bir hizmet! Telefonları açan da yok! Şikayet edebileceğimiz bir mercii de! Yazıklar olsun.

  2. Oğuz Ülkebay 16 Ocak 2021

   Esin Boztaş seninle bende aynı durumdayım.

 62. Sinem 13 Ağustos 2020

  PTT kargo ne rezaletmişsin be. Günlerdir kargo burnumun dibinden geçiyor geziyor ya bari kapımın önüne fırlatın yemin ederim benden çok gezdi. Şu lanet olası paketimi getirin artık evde hapsoldum bu arada o telefon numarasını boşuna koymuşsunuz oraya bari açıp dinleyin konuşmasanız da olur psikolojim bozuldu!

 63. Yusuf Özer 13 Ağustos 2020

  Tüm Türkiye’ye geneline işlerini düzgün yapsınlar. Telefon açmadan kargoyu geri yurt dışına yollamak ne demektir. Bir düzenleme artık getirin. Masa başında oturup maaş devletten beklemeyin.

 64. Büşra 12 Ağustos 2020

  Size neden ulaşılamıyor gerçekten aralıksız kaç gündür arıyorum meşgule atılıyor aramalarımız kime ve nereye şikayet etmeliyiz sizi acaba?

 65. Nilüfer 28 Temmuz 2020

  Adrese teslim edilemedi diyorsunuz, neden telefon etmiyorsunuz, bu çağda herkesin telefonu var. Bir de iade işlemi başlamış. Ayrıca neden telefonlara bakmıyorsunuz, mümkün değil ulaşamadım bugün, sabahtan beri uğraşıyorum. Ne Ümraniye Dağıtım Merkezi’ne ne de Başakşehir’e.

 66. Eren Şahin 18 Temmuz 2020

  Telefonları açmıyorlar, kargo dağıtıma çıkmıyor kaç gündür bekliyorum. Dağıtım merkezine gidip urunu ellerinden alabiliyor muyuz?

  1. Rıza KONAK 27 Temmuz 2020

   Bu telefonlara madem bakmayacaksınız neden oraya beş numara yazıyorsunuz. Madem adrese getiremeyeceksiniz o zaman şubeden alalım diyeceğim şubeye bile ulaşamıyorum. Yapmayın bu işi kapatın gidin.

 67. İlayda 15 Temmuz 2020

  Neden açmıyorsunuz telefonları ben anlayamıyorum sizde diğer kargo şirketleri gibi paranızı alıyorsunuz hizmete gelince 0 onlar özel ama 2 gün içinde kargo teslim aldıkları paraya değer siz aldığınız halde sıfır performans…

 68. barış can 7 Temmuz 2020

  03/07/2020 08:27 de başakşehir posta dağıtım merkezine geliyor bugün 07/07/2020 hala orada bekliyor telefonlara bak yok zaten sürücü belgesi bide kargom

 69. OKAN KARACA 11 Haziran 2020

  Bütün yorumlara katılıyorum bida asla ptt alışveriş yapmam şikayette edemiyorsun.

 70. Yeşim 10 Haziran 2020

  esenyurttan başakşehire kargo 15 günde gelemiyor telefona bakmıyorsunuz yapamıyorsanız zorlamayın mektup dağıtmaya devam edin.

  1. Yeşim 11 Haziran 2020

   şikayet hattını biliyomusunuz

 71. aslı 28 Mayıs 2020

  lafta adrese teslim edilmedi diyor ama eve ne gelen oldu ne giden evden dışarı çıkmadık zaten covıdten dolayı. arıyoruz saatlerce telefona bakan yok .

 72. Hasan 28 Mayıs 2020

  Yapmayacaksanız bırakın gidin

 73. Erhan 15 Mayıs 2020

  1 saattir telefonlara bakan yok

 74. Filiz 11 Mayıs 2020

  Bu kargodan nefret ediyorum ya bu şubelerde kimse yok mu telefonlara bakan yok güya kargomu getirmişler evde yokmuşum ama ne kapımda nede apartman girişinde gelip te bulamadıklarına dair bir not bir etiket yazı vs hiç bir şey yok vallahi gıcık oluyorum bu kargoya küçükçekmece inönü mahallesine 2 haftada ürün ulaştırılmaz mı bir de yetersiz adres yazılmış diğer kargo şirketleri nasıl getirdi teslim etti.

  Sinir küpüyüm şuan bir teslim etmediği ürünü adıma teslim edilmiştir diyerek mesaj atmışlar.Her yere yazdım ulaşamadım.Herhalde kargocu arabadan inip zile basmaya üşendi bende müneccip **** yediğim için hissi kalben vuku oldu.

  1. Nuran 13 Mayıs 2020

   Aynı sorun bendede var 6 mayısta verilen kargo inönü mahallesine hala gelmedi dağıtımada çıkmadı gelen tek mesaj Başakşehir kargoya geldiği elimde olsa pttyi seçmezdim seçeneğim yoktu

 75. Filiz 5 Mayıs 2020

  01.05.2020 de Başakşehir dağıtım merkzine gelen ürün Küçükçekmece’ye 4 gündür gelemedi. Telefonla ulaşım sağlanamıyor!

 76. Hatice 4 Mayıs 2020

  Bir daha asla ptt kargo ile gelecek bir sipariş vermem 23.04.2020 tarihinde başakşehir kargoya gelen siparişim hala teslim edilmedi bugün 04.05.2020…..offff offf

 77. Yusuf 2 Mayıs 2020

  Eve gelmişler bulamamışlar sokağa çıkma yasağı var bildirim kâğıdı bırakmışlar kağıt falan yok ortada

 78. selim 24 Nisan 2020

  Bu nedir ya bırakın bu isi kapatın firmayı bir iş beceremiyonuz

 79. Muzaffer 21 Nisan 2020

  Allah sizi bildiği gibi yapsın istanbul içinde başakşehirden küçükçekmeceye 4 günde gelemediniz.

 80. yasemin 26 Şubat 2020

  Yine aynı!!!!!!vallahi aldığım ürünün PTT kargoya verildiğini bilsem asla almazdım,kcekmecedeyim basakasehirde dağıtıma çıktı ürün adres yetersiz deyip geri dönecek ya valla söz bulamıyorum soyleyecek,içiniz nasıl rahat ediyor aldığınız maas bogazinizdan nasıl geçiyor işinizi yapmıyorsunuz ki!!!!

 81. Mine 17 Şubat 2020

  Kcekmece cumhuriyet mahsine şubeye getirmeniz gereken kargomu neden başakşehir de dağıtıma çıkarıp sonra yalnis adres deyip dolanıp duruyorsunuz daha doğru şubeye teslim etmeden iz ki!!! 5 gündür dolaniyorsunuz bosyere parasını odedigim kargom bambaşka semtte gezip duruyor telede bakan yok bu nasıl iş ya!!!!!

 82. Ahmet 7 Ocak 2020

  Telefona neden cevap vermiyorsunuz

 83. tarık 5 Ocak 2020

  Evdeyim bir de mesaj atıyorsunuz evde bulunmadınız diye. Nasıl korkmadan bu böyle yapıyorsunuz. İsinizi yapamıyorsanız bırakın bu isi

 84. filiz yüksel 24 Aralık 2019

  Telefonları açmayarak herşeyi yolunda götürdüğünüze mi inanıyorsunuz acaba?

 85. Burak 12 Aralık 2019

  telefonu neden açmıyorsunuz abi neden ?

 86. Sudem 3 Aralık 2019

  Ben böyle berbatlık görmedim kaç gündür evde bekliyorum evde yok yazmışsınız resmen işlerini yapmıyorlar telefonlara da bakan yok sizi her yere şikayet etmekten başka çare bırakmadınız

  1. Esma Kaplan 27 Kasım 2020

   4 günden beri takibe bakıyorum ehliyetim merkezde görünüyor. Ama hiç kimse gelmedi aramadı bile bekliyorum.

 87. hacı 21 Kasım 2019

  ankaradan 13/11/12019da ist.maskoya kargo gönderdim fakat 21/11 de henüz alıcıya gitmedi tebriker

 88. Ayfer 5 Kasım 2019

  Sabahtan beri evdeyim kargomu bekliyorum ama mesaj atıyorsunuz ki geldik evde kimse yoktu şubeden alın kargonuzu. Ayrıca sabahtan beri arıyorum bir kez bile mi açılmaz o telefonlar. Sizi şikayet edeceğim heryere.

 89. murat 26 Eylül 2019

  bursadan 1 günde gelen başaksehirden sefaköye 4 gün oldu gelmedi siz bu işi özellere bırakın postacılıga devam edin sizden taşımacı olmaz milletide mağdur etmeyin

 90. hakkı 23 Ağustos 2019

  insanın kendi parası ile rezil olması böyle bir şey galiba bir allahın kulu telefonu açmıyor tüm gün aradım ama nafile gerçi kimi kime şikayet ediyorsun bunların hepsi aynı alışmışlar yatarak para kazanmaya gerçi ben hatayı bunlarda değil bunları işe alanda iş verende denetlemeyende memur dedikleri bu olsa gerek yan gel yat

 91. Mustafa 6 Ağustos 2019

  Kayseri’den bir günde gelen kargo Başakşehir’den Kayaşehir’e günlerdir gelemiyor.Telefonu açan yok , bilgi veren yok bu nasıl hizmet bu nasıl umursamazlık? Ayıp denen bir şey var

 92. akif 20 Haziran 2019

  ne telefonlarınıza ulaşılıyor ne gelen var ne giden allah sizi ıslah etsin.

 93. Hafsa 3 Haziran 2019

  7 gündür kargomu bekliyorum yazıklar olsun işinizi hakkıyla yapmiyosunuz hepiniz değil ama içimizdeki işini yapamayanlar mevlama emanetsiniz başka firmalar kadar olamadiniz

 94. Kadir 3 Haziran 2019

  Merhabalar , benim de kargom ulaşmak bilmiyor. Kapıya not bırakıldığı söyleniyor ki yok öyle birşey. Telefonlar açılmıyor kesinlikle. Ben şikayet ettim merkezine Ptt nin. Başka yerlere de edeceğim çünkü bu bayramdan önce ulaşmam gereken bir kargoydu.

 95. Turgut 1 Haziran 2019

  Allahım C.C bu ramazan ayında sizi nasıl yapacak ben bilmemem umarım sizde aynısı bulursun

 96. Asaf 29 Mayıs 2019

  Mersinden İstanbula 2 güne gelen kargo Başakşehirden Başakşehire 5 güne hala teslim edilemiyor.

 97. Asaf 29 Mayıs 2019

  5 gündür yurtıçı teslimatı bekliyor bu şübede. telefonları açmıyorlar, şikayetlere bakmıyorlar. Bu nasıl durum. Bu şubenin sorumlusu sahibi yok mu? İnsanları mağdur etmeye sizin hakkınız yok.

 98. Asuman 21 Mayıs 2019

  Tam anlamıyla rezalet bir şube

 99. Nejdet 17 Mayıs 2019

  Allah siz var ya ne telefonla ne şikayetle hiç bir sonuç alınmayan bir kurum