PTT Şırnak Şube (Merkez, Şırnak)

Adres: Atatürk Mahallesi Lise Caddesi Numara: 2 Merkez – Şırnak
Telefon: 0 486 216 12 20
Faks: 0 486 216 19 78

PTT Şırnak şubesi iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Şırnak şubesinde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurt dışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT İnternet Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

27 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Salim Özdemir 16 Kasım 2022

  Kesinlikle çok ilgisiz bir şube telefonlara çıkmıyorlar. Açıyorlar sadece kulak acıtan bir ses duyuluyor. Pasaportum orada yurt dışına çıkamıyorum.

 2. Ebru Özkök 8 Kasım 2022

  PTT kargo Şırnak şubesi kadar sorumsuz kargo yoktur şubeye gelen kargolar sürekli bekliyor. Biz almaya gidiyoruz bey efendiler kargoyu getireceğim dite içeri giriyor kahvaltı yapıyor.

 3. Mustafa Kosovalı 25 Ekim 2022

  2 defadır gelen kargomu PTT çalışanları maalesef şahsıma teslim etmeleri gereken yerde şubede bekletiyorlar. Kargomun şubede durduğu her salisenin hakkını helal etmiyorum. Aldığınız parayı hak edin.

 4. Nazım Tabanlı 18 Ekim 2022

  Bir defa bu numaranın açıldığını görmedim. Bir halt yaramaz PTT kargo pişmanlıktır. Bunları nereye şikâyet etsek sonuç alırız.

 5. Sevim Kurtuluş 24 Eylül 2022

  PTT kargo kadar sorumsuz başka kargo yoktur sanırım neredeyse 15 gün olacak kargom dağıtıma çıkmıyor. Çıkmadığı gibi de telefonlara cevap verilmiyor. PTT kargo pişmanlıktır.

 6. Nazife Solak 6 Ağustos 2022

  Süs diye konmuş bu numara oraya üç gündür kargom Şırnak’ta dağıtıma çıkarmıyorlar.

  1. Nihat Erkişi 1 Eylül 2022

   Nazife Solak valla haklısın.

 7. Rüya Özkan 23 Mayıs 2022

  Ürün ellerine ulaşıyor ancak bir hafta bekletiyorlar. Neden anlayamıyorum.

 8. Peyruze Öztunç 26 Nisan 2022

  Elli kere arıyoruz bir kere acılmaz mı açmıyorlar. Sizi çimerse şikayet edeceğim.

 9. Ünal Tecir 29 Mart 2022

  Kargom dağıtıma çıkmıyor mesaj gelmiyor. Telefonlarını açmıyorsunuz Cimere şikâyet ettim.

 10. Feyza Malkoç 9 Mart 2022

  Sn. Feyza Malkoç 2782118511484 barkod nolu gönderiniz PTT Şırnak şubesinde beklemektedir, ilgili paketinizi PTT şubesinden almanızı önemle rica ederiz. Adrese gelmedi böyle mesaj geldi.

 11. Selahattin Akbulut 4 Mart 2022

  Kargom geleli iki gün olmasına rağmen daha bugün mesaj geldi dağıtıma çıktı diye ama saat akşamın 16:06 şu olmuş hala gelen giden yok. Ne arayan var ne soran bu PTT hep aynı şeyi yapıyor. Eğer bu kargom gelmezse şikâyette bulunacağım artık yeter ne zaman PTT den kargom gelse aynı şeyleri yaşıyorum.

 12. Gülsüm Çolak 2 Şubat 2022

  Artık şu kargoları çıkarın dağıtmaya yeter ya!

 13. Muzaffer Saraç 28 Ocak 2022

  Şırnak PTT Kargo şubesi nasıl çalışır. Bahaneniz nedir 7 gündür size ulaşan kargoyu neden teslim etmezsiniz.

 14. Hami Karakaya 29 Kasım 2021

  Şırnak PTT nasıl çalışır resmi tebligat gelmiş 7 gündür dağıtıma çıkmıyor. Kargolar zamanında gelmiyor. Araçları arizalıymış Şırnak’ta PTT nasıl çalışmaz. Nasıl bir anlayıştır.

 15. Ayşe Kesemen 12 Kasım 2021

  PTT kargo bugün tam 9 gün oldu kargom dağıtıma dün çıktı ama kimse aramadı ya kapından geçiyorlar ama arayıp vermiyorlar. Şubeye geri götürüp adres anlaşılmamış yazıyor ve defalarca yapılmış bir işi neden dağıtıma çıkarıp teslim etmiyorsunuz. Kapıda ödeme ücreti de almayın sonuçta biz gelip şubeden alıyoruz.

 16. Esma Acar 30 Temmuz 2021

  Arıyorsun açan yok. Tek bir soru soruyorum size bu numaralar süs için mi yoksa kargo sorunlarını insanların size iletmeleri için mi?

 17. Emine Karsu 27 Temmuz 2021

  Şırnak merkez PTT kargo Madem kargom gelmiş niye kapıya gelmiyor. Paramı vermişim adres doğru ama PTT bekletilip geri gidiyor. Bide adres yanlış bahanesi var. Madem adres yanlış arayın biz gelip alacağız kargomuzu şubenizden.

  1. Semiha Ekiz 20 Aralık 2021

   Emine Karsu benim de son teslim tarihi üzerinden 1 hafta geçmesine rağmen hala gelen giden yok. Şunun şurası seneye ne kaldı 10 gün daha gelmezse seneye getirirsiniz.

 18. Zeki Aygen 9 Temmuz 2020

  Şırnak merkezde kargom gelmesine rağmen bugün 6 gün hala beklemede bu gidişle sene sonunda galiba teslim edecekler. Arıyoruz açan yok bekletmelerindeki amaç ne acaba hem kargo parası alıyorlar hem dağıtıma çıkarmıyorlar.

 19. Emine Algit Buğa 2 Temmuz 2020

  Şırnak / Merkez Bahçelievler mahallesine istediğimiz ürünler PTT Kargo şubesine ulaştığı halde dağıtıma çıkmıyor. Gayet açık adres verilmiş olmasına rağmen (kendim çalışan olduğum için annemin ev adresine hep evde olan kardeşimin adına istiyorum) adrese ulaşılamadı diye saçma sapan bir bahane ile heyecanla beklediğimiz ürünler geri gönderiliyor.

  Kargoya edilen telefonların da hiçbiri açılmıyor. Çok aktif bir şekilde internet üzerinden alışveriş yapan biri olarak alışveriş yaptığım bütün firmalara PTT Kargo ile göndermeyin diye yazmayı düşünüyorum. Lütfen işinizi yapın!

 20. Fatih Türkmen 1 Nisan 2020

  Kargom şubede olduğu halde gelmiyor. Bu nedir ya arıyorum açan bile yok.

 21. Tujan Dal 18 Mart 2020

  Yahu bu nasıl iştir. Niye kimse telefona bakmıyor. İş yapmayın o zaman. Herkes böyle iş yapsa idi. Ne ala memleket. @

 22. Yelda Bozdağ 21 Şubat 2020

  Kargo gönderdim ama PTT şube de öyle bekliyor. Hafta sonu geldi şimdi pazartesiye kadar bir daha bekleyecek. Arıyorum açmıyorlar. Bu ne biçim iş yeridir.

  1. Zeynep Önce 13 Ekim 2020

   Yelda Bozdağ benim de kargom 8 gündür gelmiyor. Ne kadar sorumsuzsunuz ya arıyoruz açmıyorlar bile kimin torpiliyle işe alındıysalar artık…

 23. Melike Onuş 20 Şubat 2020

  Ya bu kadar sorumsuzluk olmaz ya kargom kaç gündür şubede bekliyor getirmiyorlar. Telefonları açmıyorlar bu nedir ya!

  1. Yelda Bozdağ 21 Şubat 2020

   Melike Onuş aynen benimki de öyle. Sabahtan beri arıyorum açmıyorlar. Kargo öyle bekliyor.