PTT Şırnak Şube (Merkez, Şırnak)

Adres: Atatürk Mahallesi Lise Caddesi Numara: 2 Merkez – Şırnak
Telefon: 0 486 216 12 20
Faks: 0 486 216 19 78

PTT Şırnak şubesi iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Şırnak şubesinde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurtdışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT İnternet Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

13 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Hami Karakaya

  Şırnak PTT nasıl çalışır resmi tebligat gelmiş 7 gündür dağıtıma çıkmıyor. Kargolar zamanında gelmiyor. Araçları arizalıymış Şırnak’ta PTT nasıl çalışmaz. Nasıl bir anlayıştır.

  Yorum Yap
 2. Ayşe Kesemen

  PTT kargo bugün tam 9 gün oldu kargom dağıtıma dün çıktı ama kimse aramadı ya kapından geçiyorlar ama arayıp vermiyorlar. Şubeye geri götürüp adres anlaşılmamış yazıyor ve defalarca yapılmış bir işi neden dağıtıma çıkarıp teslim etmiyorsunuz. Kapıda ödeme ücreti de almayın sonuçta biz gelip şubeden alıyoruz.

  Yorum Yap
 3. Esma Acar

  Arıyorsun açan yok. Tek bir soru soruyorum size bu numaralar süs için mi yoksa kargo sorunlarını insanların size iletmeleri için mi?

  Yorum Yap
 4. Emine Karsu

  Şırnak merkez PTT kargo Madem kargom gelmiş niye kapıya gelmiyor. Paramı vermişim adres doğru ama PTT bekletilip geri gidiyor. Bide adres yanlış bahanesi var. Madem adres yanlış arayın biz gelip alacağız kargomuzu şubenizden.

  Yorum Yap
  1. Semiha Ekiz

   Emine Karsu benim de son teslim tarihi üzerinden 1 hafta geçmesine rağmen hala gelen giden yok. Şunun şurası seneye ne kaldı 10 gün daha gelmezse seneye getirirsiniz.

   Yorum Yap
 5. Zeki Aygen

  Şırnak merkezde kargom gelmesine rağmen bugün 6 gün hala beklemede bu gidişle sene sonunda galiba teslim edecekler. Arıyoruz açan yok bekletmelerindeki amaç ne acaba hem kargo parası alıyorlar hem dağıtıma çıkarmıyorlar.

  Yorum Yap
 6. Emine Algit Buğa

  Şırnak / Merkez Bahçelievler mahallesine istediğimiz ürünler PTT Kargo şubesine ulaştığı halde dağıtıma çıkmıyor. Gayet açık adres verilmiş olmasına rağmen (kendim çalışan olduğum için annemin ev adresine hep evde olan kardeşimin adına istiyorum) adrese ulaşılamadı diye saçma sapan bir bahane ile heyecanla beklediğimiz ürünler geri gönderiliyor.

  Kargoya edilen telefonların da hiçbiri açılmıyor. Çok aktif bir şekilde internet üzerinden alışveriş yapan biri olarak alışveriş yaptığım bütün firmalara PTT Kargo ile göndermeyin diye yazmayı düşünüyorum. Lütfen işinizi yapın!

  Yorum Yap
 7. Fatih Türkmen

  Kargom şubede olduğu halde gelmiyor. Bu nedir ya arıyorum açan bile yok.

  Yorum Yap
 8. Tujan Dal

  Yahu bu nasıl iştir. Niye kimse telefona bakmıyor. İş yapmayın o zaman. Herkes böyle iş yapsa idi. Ne ala memleket. @

  Yorum Yap
 9. Yelda Bozdağ

  Kargo gönderdim ama PTT şube de öyle bekliyor. Hafta sonu geldi şimdi pazartesiye kadar bir daha bekleyecek. Arıyorum açmıyorlar. Bu ne biçim iş yeridir.

  Yorum Yap
  1. Zeynep Önce

   Yelda Bozdağ benim de kargom 8 gündür gelmiyor. Ne kadar sorumsuzsunuz ya arıyoruz açmıyorlar bile kimin torpiliyle işe alındıysalar artık…

   Yorum Yap
 10. Melike Onuş

  Ya bu kadar sorumsuzluk olmaz ya kargom kaç gündür şubede bekliyor getirmiyorlar. Telefonları açmıyorlar bu nedir ya!

  Yorum Yap
  1. Yelda Bozdağ

   Melike Onuş aynen benimki de öyle. Sabahtan beri arıyorum açmıyorlar. Kargo öyle bekliyor.

   Yorum Yap