PTT Termal Şube (Termal, Yalova)

Adres: Gökçedere Mahallesi Kaplıcalar Kümesi Küme Evleri Numara: 21 Termal – Yalova
Telefon: 0 226 675 73 05
Telefon 2: 0 226 675 71 01
Faks: 0 226 675 74 76

PTT Termal şubesi iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Termal şubesinde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurtdışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT İnternet Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

5 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Ertuğrul Akçap

  Kargom geldi PTT de ama açarak alacağımı not olarak belirtmiştim. PTT ‘deki memur arkadaşlar açamazsınız dedi ama içinde ne olduğu belli değil öyle alamam ben telefon sipariş etmiştim.

  Yorum Yap
 2. Bahri Dündar

  Termal Kargo PTT kargo ile bir bağlantısı var mı bilmiyorum. Ben internetten bir sipariş verdim ürün geldi fakat bana şeffaf kargo dendi kapalı kargo geldi bunu göremiyorum.

  Şüpheli içinde benim sipariş verdiğim ürün olup olmadığı şüpheli ve gönderen bana mesajı gönderiyor sizi dava ederiz. 414 lira cayma bedeli ödetiriz diye şüpheli bir kargoyu nasıl alayım sorumlusu kim olacak?

  Yorum Yap
  1. Tarık Şimşek

   PTT hizmetinde kontrollü gönderi var 2 lira fazla ödüyor gönderen kontrollü olarak gönderi yapabiliyor. Kontrollü gönderi de içini açarak istediğiniz olup olmadığını çalışanla beraber kontrol edebiliyorsunuz.

   Gönderi kontrollü olursa bu şekilde size gelir ve açarak bakarsanız sizin istediğiniz kargo ise teslim alır değilse teslim almadan geri iade edersiniz.

   Yorum Yap
  2. Nurten Yılmaz

   Gerçekten almadığımız kargo için ceza ödüyor muyuz?

   Yorum Yap
   1. Tarık Şimşek

    Ürün içeriği, hizmet taahhütleri, sözleşme içeriği, kabul etmeme gerekçesi vb. birçok nedenlerden dolayı kargo ücreti ödeyip ödemeyeceğinizin cevabı değişir. Kişi ihtiyacı olan bir şeyi kontrol ettikten sonra alır. Kontrol etti ve eksik, hasar ya da gördüğü gibi çıkmadı.

    Gönderen kişinin eksik, kusurlu teslimattan dolayı alıcı kargo ücreti ödemez. Dediğim gibi ödeyip ödemeyeceğiniz kargo işleyişine, verilen taahhütlere ya da belgelere göre değişecektir.

    Yorum Yap