PTT Ankara PİM Gümrük Şube Şefliği (Yenimahalle, Ankara)

Adres: Işınlar Mahallesi Eşref Bitlis Caddesi Numara: 8 Yenimahalle – Ankara
Telefon: 0 312 307 52 73
Faks: 0 312 327 17 12

PTT Ankara PİM Gümrük Şube Şefliği iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Ankara PİM Gümrük Şube Şefliğinde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurt dışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT İnternet Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

3 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Süleyman Aydemir 5 Nisan 2023

  Bayram günü çoluk çocuk için göndermiş olduğum ayakkabıları teslim etmeyip yurt dışına geri gönderdiler, vatandaşa neden zorluk çıkarıyorsun. O iki paket nerden baksan 2000 TL kargo ücreti, 2000 TL de geri gönderim 4000 TL yazık değil mi? Ne tutacaksa gümrük paranı al 3–5 ayakkabı neden geri gönderiyorsun. Ben böyle bir şey görmedim duymadım.

 2. Halime Pamuk 29 Kasım 2022

  Gönderilen kargo içindeki bitkisel çayı almak ve normal tıraş malzemesi almak ne demektir. Hadi yasaksa madem bunu beyan etmeniz gerekiyor. Olmadı paketi geri yollamanız lazım. Almanya’da hediye gelmiş paketi gümrük bile açmıyor ama Türkiye’de maalesef insanları mağdur edilir ve paket acilmiş o yasak bu yasak birde imha edilecek deniliyor.

  Gerçekten Ne kadar üzücü bir durumdur. ? O kadar insanin paketlerine el koyulup ne bir bilgi veriliyor nede geri dönüş sağlanıyor. Vergisi ödenmiş karsı taraf masraf etmiş ama bunu sizlerin umurunuzda değil. ?

 3. Umut Can Çolak 4 Şubat 2022

  Hollanda’dan yazıyorum diyanet camisinde görevliyim. Kaç gün oldu kargo gelmedi. Whatsapp hattını bilen var mı? Saygılar.