PTT Kargo Başakşehir Kargo Dağıtım ve Toplama Merkezi Başakşehir KDTM (Başakşehir, İstanbul)

Adres: İkitelli Osb Mahallesi Aykosan Dilek Pastanesi Sokak Numara: 1 Başakşehir – İstanbul
Telefon: 0 212 549 24 31
Telefon 2: 0 212 549 24 34
Faks: 0 212 549 24 32

PTT Kargo Başakşehir Kargo Dağıtım ve Toplama Merkezi Başakşehir KDTM iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Kargo Başakşehir Kargo Dağıtım ve Toplama Merkezi Başakşehir KDTM’nde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurtdışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT kargo bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT Kargo Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

51 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Mithat Yeşil

  Arkadaş ne berbat bir kurumun eline düştük biz böyle be. Ya koskoca PTT ye ulaşamıyoruz, muhatap bulamıyoruz telefonlar meşgul. Başakşehirde oturmama rağmen Başakşehir posta dağıtım merkezinden kargomu bana getirmiyor. Yazıklar olsun işini doğru yapmayanlara.

  Yorum Yap
 2. Levent Ekşi

  Bırakın kardeşim kargo işini. Bu işi beceremiyorsunuz. Bir iki günde Başakşehire gelen kargo günlerce bekletilir mi?

  Yorum Yap
 3. Kader İnalkaç

  İşinizi düzgün yapmıyorsunuz. Hakkımı helal etmiyorum. Kargo şubeye geliyor ama dağıtıma çıkmıyor.

  Yorum Yap
 4. Cemre Özer

  15 Eylül 2020 den beri kargomuz orada bekletiliyor. Takip no KP02837399357.

  Yorum Yap
 5. Hasan Yazgan

  Kargo İzmir Karşıyaka’ya geliyor aranmıyorum kargom geri gönderilmek üzere size gönderiliyor. Barkod no RV18217*** 3 aydır bekliyorum telefonlarda aramadılar.

  Yorum Yap
 6. Serkan Çolak

  Adamlar Çinden 15 günde gelen malı 3 aydır dağıtıma çıkartamadı. Arıyorsun telefonlara bakan yok. Neden var acaba o telefon hatları sizinle konuşabilmek için yaklaşık 200 km yol mu yapmam gerekiyor?

  Yorum Yap
 7. İbrahim Erken

  Ya kardeşim bu telefonlar neden var kimse bakmıyor benim kargon sizde takıldı ikinci defa ve ben kargomu istiyorum RB998217202SG aynı kargo numarasına ikinci defa gönderiyor adamlar lütfen malımı gönderin.

  Barkod No – RB998217202SG
  19/08/2020 – 21:33:00 Gönderi yurt dışına sevk edildi. (Giden) -/ – Singapore (Yurt Dışı)
  20/08/2020 – 22:05:00 Gönderi yurtdışına sevk edildi. -/ – Singapore (Yurt Dışı)
  23/08/2020 – 18:25:21 Gönderi (Varis) alıp verme merkezinde alindi. -/ – Turkey
  23/08/2020 – 18:30:21 Gönderi gümrüğe sevk edildi. (Gelen) -/ – Turkey

  Yorum Yap
  1. Ahmet Lale

   Tam 25 gündür kargom takıldı kaldı. Müşteri hizmetleri cevap vermiyor.

   Yorum Yap
 8. Esin Boztaş

  2 aydır kargom hala gelmedi, izmir bostanlıya kadar getirdiniz, oradan bana haber bile vermediniz şimdi tekrar sizin şubenize dönmüş, allah sizin elinize düşürmesin, 45 güne kargo Çin’e geri dönecek alınmazsa deniyor. O kadar emek zaman para ve hak var.

  Yorum Yap
  1. Yaprak

   Benim paketim de Bornova’ya kadar gelmiş ve geri gönderilmiş İstanbul’a. Ne haber ne mail var, bu nasıl bir hizmet! Telefonları açan da yok! Şikayet edebileceğimiz bir mercii de! Yazıklar olsun.

   Yorum Yap
 9. Sinem

  PTT kargo ne rezaletmişsin be. Günlerdir kargo burnumun dibinden geçiyor geziyor ya bari kapımın önüne fırlatın yemin ederim benden çok gezdi. Şu lanet olası paketimi getirin artık evde hapsoldum bu arada o telefon numarasını boşuna koymuşsunuz oraya bari açıp dinleyin konuşmasanız da olur psikolojim bozuldu!

  Yorum Yap
 10. Yusuf

  Tüm Türkiye’ye geneline işlerini düzgün yapsınlar telefon açmadan kargoyu geri yurtdışına yollamak nedir ya. Bir düzenleme getirin artik. Masa başında oturup maaş beklemeyin devletten!

  Yorum Yap
 11. Büşra

  Size neden ulaşılamıyor gerçekten aralıksız kaç gündür arıyorum meşgule atılıyor aramalarımız kime ve nereye şikayet etmeliyiz sizi acaba?

  Yorum Yap
 12. Nilüfer

  Adrese teslim edilemedi diyorsunuz, neden telefon etmiyorsunuz, bu çağda herkesin telefonu var. Bir de iade işlemi başlamış. Ayrıca neden telefonlara bakmıyorsunuz, mümkün değil ulaşamadım bugün, sabahtan beri uğraşıyorum. Ne Ümraniye Dağıtım Merkezi’ne ne de Başakşehir’e.

  Yorum Yap
 13. Eren

  Telefonları açmıyorlar, kargo dağıtıma çıkmıyor kaç gündür bekliyorum. Dağıtım merkezine gidip urunu ellerinden alabiliyor muyuz?

  Yorum Yap
  1. Rıza KONAK

   Bu telefonlara madem bakmayacaksınız neden oraya beş numara yazıyorsunuz. Madem adrese getiremeyeceksiniz o zaman şubeden alalım diyeceğim şubeye bile ulaşamıyorum. Yapmayın bu işi kapatın gidin.

   Yorum Yap
 14. İlayda

  Neden açmıyorsunuz telefonları ben anlayamıyorum sizde diğer kargo şirketleri gibi paranızı alıyorsunuz hizmete gelince 0 onlar özel ama 2 gün içinde kargo teslim aldıkları paraya değer siz aldığınız halde sıfır performans…

  Yorum Yap
 15. barış can

  03/07/2020 08:27 de başakşehir posta dağıtım merkezine geliyor bugün 07/07/2020 hala orada bekliyor telefonlara bak yok zaten sürücü belgesi bide kargom

  Yorum Yap
 16. OKAN KARACA

  Bütün yorumlara katılıyorum bida asla ptt alışveriş yapmam şikayette edemiyorsun.

  Yorum Yap
 17. Yeşim

  esenyurttan başakşehire kargo 15 günde gelemiyor telefona bakmıyorsunuz yapamıyorsanız zorlamayın mektup dağıtmaya devam edin.

  Yorum Yap
  1. Yeşim

   şikayet hattını biliyomusunuz

   Yorum Yap
 18. aslı

  lafta adrese teslim edilmedi diyor ama eve ne gelen oldu ne giden evden dışarı çıkmadık zaten covıdten dolayı. arıyoruz saatlerce telefona bakan yok .

  Yorum Yap
 19. Hasan

  Yapmayacaksanız bırakın gidin

  Yorum Yap
 20. Erhan

  1 saattir telefonlara bakan yok

  Yorum Yap
 21. Filiz

  Bu kargodan nefret ediyorum ya bu şubelerde kimse yok mu telefonlara bakan yok güya kargomu getirmişler evde yokmuşum ama ne kapımda nede apartman girişinde gelip te bulamadıklarına dair bir not bir etiket yazı vs hiç bir şey yok vallahi gıcık oluyorum bu kargoya küçükçekmece inönü mahallesine 2 haftada ürün ulaştırılmaz mı bir de yetersiz adres yazılmış diğer kargo şirketleri nasıl getirdi teslim etti.

  Sinir küpüyüm şuan bir teslim etmediği ürünü adıma teslim edilmiştir diyerek mesaj atmışlar.Her yere yazdım ulaşamadım.Herhalde kargocu arabadan inip zile basmaya üşendi bende müneccip **** yediğim için hissi kalben vuku oldu.

  Yorum Yap
  1. Nuran

   Aynı sorun bendede var 6 mayısta verilen kargo inönü mahallesine hala gelmedi dağıtımada çıkmadı gelen tek mesaj Başakşehir kargoya geldiği elimde olsa pttyi seçmezdim seçeneğim yoktu

   Yorum Yap
 22. Filiz

  01.05.2020 de Başakşehir dağıtım merkzine gelen ürün Küçükçekmece’ye 4 gündür gelemedi. Telefonla ulaşım sağlanamıyor!

  Yorum Yap
 23. Hatice

  Bir daha asla ptt kargo ile gelecek bir sipariş vermem 23.04.2020 tarihinde başakşehir kargoya gelen siparişim hala teslim edilmedi bugün 04.05.2020…..offff offf

  Yorum Yap
 24. Yusuf

  Eve gelmişler bulamamışlar sokağa çıkma yasağı var bildirim kâğıdı bırakmışlar kağıt falan yok ortada

  Yorum Yap
 25. selim

  Bu nedir ya bırakın bu isi kapatın firmayı bir iş beceremiyonuz

  Yorum Yap
 26. Muzaffer

  Allah sizi bildiği gibi yapsın istanbul içinde başakşehirden küçükçekmeceye 4 günde gelemediniz.

  Yorum Yap
 27. yasemin

  Yine aynı!!!!!!vallahi aldığım ürünün PTT kargoya verildiğini bilsem asla almazdım,kcekmecedeyim basakasehirde dağıtıma çıktı ürün adres yetersiz deyip geri dönecek ya valla söz bulamıyorum soyleyecek,içiniz nasıl rahat ediyor aldığınız maas bogazinizdan nasıl geçiyor işinizi yapmıyorsunuz ki!!!!

  Yorum Yap
 28. Mine

  Kcekmece cumhuriyet mahsine şubeye getirmeniz gereken kargomu neden başakşehir de dağıtıma çıkarıp sonra yalnis adres deyip dolanıp duruyorsunuz daha doğru şubeye teslim etmeden iz ki!!! 5 gündür dolaniyorsunuz bosyere parasını odedigim kargom bambaşka semtte gezip duruyor telede bakan yok bu nasıl iş ya!!!!!

  Yorum Yap
 29. Ahmet

  Telefona neden cevap vermiyorsunuz

  Yorum Yap
 30. tarık

  Evdeyim bir de mesaj atıyorsunuz evde bulunmadınız diye. Nasıl korkmadan bu böyle yapıyorsunuz. İsinizi yapamıyorsanız bırakın bu isi

  Yorum Yap
 31. filiz yüksel

  Telefonları açmayarak herşeyi yolunda götürdüğünüze mi inanıyorsunuz acaba?

  Yorum Yap
 32. Burak

  telefonu neden açmıyorsunuz abi neden ?

  Yorum Yap
 33. Sudem

  Ben böyle berbatlık görmedim kaç gündür evde bekliyorum evde yok yazmışsınız resmen işlerini yapmıyorlar telefonlara da bakan yok sizi her yere şikayet etmekten başka çare bırakmadınız

  Yorum Yap
 34. hacı

  ankaradan 13/11/12019da ist.maskoya kargo gönderdim fakat 21/11 de henüz alıcıya gitmedi tebriker

  Yorum Yap
 35. Ayfer

  Sabahtan beri evdeyim kargomu bekliyorum ama mesaj atıyorsunuz ki geldik evde kimse yoktu şubeden alın kargonuzu. Ayrıca sabahtan beri arıyorum bir kez bile mi açılmaz o telefonlar. Sizi şikayet edeceğim heryere.

  Yorum Yap
 36. murat

  bursadan 1 günde gelen başaksehirden sefaköye 4 gün oldu gelmedi siz bu işi özellere bırakın postacılıga devam edin sizden taşımacı olmaz milletide mağdur etmeyin

  Yorum Yap
 37. hakkı

  insanın kendi parası ile rezil olması böyle bir şey galiba bir allahın kulu telefonu açmıyor tüm gün aradım ama nafile gerçi kimi kime şikayet ediyorsun bunların hepsi aynı alışmışlar yatarak para kazanmaya gerçi ben hatayı bunlarda değil bunları işe alanda iş verende denetlemeyende memur dedikleri bu olsa gerek yan gel yat

  Yorum Yap
 38. Mustafa

  Kayseri’den bir günde gelen kargo Başakşehir’den Kayaşehir’e günlerdir gelemiyor.Telefonu açan yok , bilgi veren yok bu nasıl hizmet bu nasıl umursamazlık? Ayıp denen bir şey var

  Yorum Yap
 39. akif

  ne telefonlarınıza ulaşılıyor ne gelen var ne giden allah sizi ıslah etsin.

  Yorum Yap
 40. Hafsa

  7 gündür kargomu bekliyorum yazıklar olsun işinizi hakkıyla yapmiyosunuz hepiniz değil ama içimizdeki işini yapamayanlar mevlama emanetsiniz başka firmalar kadar olamadiniz

  Yorum Yap
 41. Kadir

  Merhabalar , benim de kargom ulaşmak bilmiyor. Kapıya not bırakıldığı söyleniyor ki yok öyle birşey. Telefonlar açılmıyor kesinlikle. Ben şikayet ettim merkezine Ptt nin. Başka yerlere de edeceğim çünkü bu bayramdan önce ulaşmam gereken bir kargoydu.

  Yorum Yap
 42. Turgut

  Allahım C.C bu ramazan ayında sizi nasıl yapacak ben bilmemem umarım sizde aynısı bulursun

  Yorum Yap
 43. Asaf

  Mersinden İstanbula 2 güne gelen kargo Başakşehirden Başakşehire 5 güne hala teslim edilemiyor.

  Yorum Yap
 44. Asaf

  5 gündür yurtıçı teslimatı bekliyor bu şübede. telefonları açmıyorlar, şikayetlere bakmıyorlar. Bu nasıl durum. Bu şubenin sorumlusu sahibi yok mu? İnsanları mağdur etmeye sizin hakkınız yok.

  Yorum Yap
 45. Asuman

  Tam anlamıyla rezalet bir şube

  Yorum Yap
 46. Nejdet

  Allah siz var ya ne telefonla ne şikayetle hiç bir sonuç alınmayan bir kurum

  Yorum Yap