PTT Kargo Başakşehir Kargo Dağıtım ve Toplama Merkezi Başakşehir KDTM (Başakşehir, İstanbul)

Adres: İkitelli Osb Mahallesi Aykosan Dilek Pastanesi Sokak Numara: 1 Başakşehir – İstanbul
Telefon: 0 212 549 24 31
Telefon 2: 0 212 549 24 34
Faks: 0 212 549 24 32

PTT Kargo Başakşehir Kargo Dağıtım ve Toplama Merkezi Başakşehir KDTM iletişim bilgileri ile şubeye ulaşabilirsiniz. PTT Kargo Başakşehir Kargo Dağıtım ve Toplama Merkezi Başakşehir KDTM’nde yapabileceğiniz başlıca işlemler ise şu şekildedir;

İsim veya gönderi kodu numarası ile kargo takibi, şubeden kargo gönderimi veya kargo teslim alma, adresinize kurye çağırma, karşı ödemeli, ödeme şartlı veya peşin ödemeli gönderim, köy ve beldelerde bulunan diğer Postane şubelerine gönderim, yurtdışına gümrük kurallarına uygun olarak gönderim, şubeden ambalaj ve koli temin edebilme, kargo ücret, teslim veya gönderi süresini öğrenme, kargo sorunları, kurye, teslimat ve diğer şikayet bildirimleri gibi işlemleri çalışma saatlerinde şubeden yapabilir veya bilgi alabilirsiniz.

PTT kargo bir devlet kuruluşudur. PTT şubelerinden bazı şehirlerde toplu veya sürekli gönderiler için özel anlaşma yapmaktadır. Toplu gönderi veya sürekli gönderi yapmak isteyenler bilgi için şube şefleri ile iletişime geçebilirler.

PTT Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 17 88
PTT Kargo Sitesi: www.ptt.gov.tr

Yardımcı Sayfalar

PTT Kargo Takip: Kargo gönderinizin nerede olduğunun hakkında bilgi alabilmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Çalışma Saatleri: Şubenin çalışma saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Şikayet: Şikayet bildirimini nasıl yapacaksınız konusunda bilgi alabileceğiniz yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Gönderim Süresi Hesaplama: Kargo gönderinizin teslim süresini öğrenmeniz için hazırlanmış yardımcı sayfadır.
PTT Kargo Ücret Hesaplama: Kargo gönderinizin ne kadar ücret tutacağına dair bilgilerin yer aldığı yardımcı sayfadır.

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

76 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Hilal Baydar

  Evde olduğumuz halde bugün teslim edilmesini beklediğim ürünüm, adreste yok / kapalı haber kağıdı bırakıldı şeklindeki bir açıklama ile PTT kargo takip sisteminde göründüğü yetmediği gibi kapıda da geldiklerine dair yazılı bir kağıt bulunmamaktadır. Aradığımda ya meşgul çalıyor ya da açan olmuyor. Nedir şimdi bu! 🤷♀️

  Yorum Yap
 2. Zeliha Sarı

  Nasıl dağıtıyorlar bilmiyorum. 3 gündür dağıtıcıya verilmiş ama beni elime ulaşmamış. Arıyorum hiç kimse cevap vermez, ne cevap yok, ne kargom yok.

  Yorum Yap
 3. Merve Sapan

  Saatlerdir günlerdir arıyorum. 1 haftadır dağıtıma göndermediler. Ne biçim işlerini yapıyorlar. Ya siz neden doğru düzgün yapmıyorsunuz isinizi arıyorum açan yoktur.

  Yorum Yap
 4. Yasemin Yılmaz

  Başakşehir kargo dtm de kargom nerdeyse 3.5 haftadır oyalanıyor ve hala elime ulaşmadı!

  Yorum Yap
 5. Ayhan Demir

  Bütün gün evdeyiz sokağa çıkma yasağı var. Kargocu arkadaş bi zahmet siteye getirdiği kargoyu yukarıya bırakmıyor ve evde bulunmadığı için teslim edilemedi diyor. Bunun adı hizmet değil maalesef.

  Yorum Yap
 6. Abdullah Oğuz

  Muhatap olacağım bütün numaraları aradım ya meşgul ya da cevap vermiyor 3 gündür arıyorum.

  Yorum Yap
 7. Melike Kaya

  Başakşehir Kargo DTM kargomu iki gündür hareketsiz bekletiyor. Küçükçekmece’de ilgili şubeye getirmiyor. İl dışından bile, firması değişkenlik gösteren kargolar son derece hızlı gelebilirken, aynı ilçede kargo ulaştırılmıyor.

  Yorum Yap
 8. Barış Coştu

  Kargomu evde yok diye işaretleyip not bırakılmıştır diye sisteme giriş yapıyorlar. Hâlbuki not vs yok. Tekrar dağıtıma çıkıyor adreste yoktur taşınmıştır diye not düşülüyor günlerdir kargomu arıyorum bekliyorum 50 yıldır aynı adreste oturuyoruz bir yere taşınmadık.

  Yorum Yap
 9. Semiha Karpuz

  RR342431883TR barkod nolu kargom Başakşehir kargo merkezine teslim edilmiş olup sonraki işlemler hakkında herhangi bir bilgi PTT kargo takip sistemde görülmemektedir. 31 Kasımda tarafıma gönderilen paket halen elime geçmedi. İkametgâh adres olarak *** Ridyard street, *** Uk olarak verilmişti. Tarafıma paket hiç bir şekilde ulaşmamıştır.

  Yorum Yap
 10. Esra Yılmaz

  Berbat bir daha mı ürün alırken ptt kargo ise almam.

  Yorum Yap
 11. Yusuf Uluğ

  Hep aynı taktik geldik bulamadık. Corona pozitifim çıkamıyorum nereye gideceğim gidemem cezası var. Siz birde evde yok haber kağıdı bırakmışınız. Ayıp, ayıp gelen yok giden yok.

  Yorum Yap
 12. Musa Berke

  4. gündür Başakşehir dağıtım merkezinde pasaportum orada bekliyor. Adres doğru olduğu halde getirmediler. 50 seferden fazla aradım açan yok ve bağlanamıyorum. Dün dağıtım merkezine pasaportum için gittim. Aradılar bulamadılar dağıma çıkmış dediler. Kaç gün oldu halen pasaportum gelecek.

  Yorum Yap
 13. Boğaç Fındıkçı

  Yorum yapan bütün arkadaşlara katılıyorum. Berbat bir çalışma sistemleri var 10 gündür kargom gelmedi. 10 gündür şubede görünüyor. Telefonlara desen bakan yok acaba bütün gün ne yapıyorsunuz.

  Yorum Yap
  1. Arif Beyen

   Boğaç Fındıkçı kardeşim sadece Basakşehir ptt kargoda oluyor. Zeytinburnu ve Bağcılar 2 günde pasaport getirdiler.

   Yorum Yap
 14. Ali Rıza Özbek

  Trendyol’dan bir sipariş vereyim dedim fakat ne yazık ki sipariş verirken hangi kargo şirketinin gönderdiğine bakmayı unutmuşum ve ne yazık ki PTT kargoymuş.

  Kargom 5 gündür ”Başakşehır Posta Dağ. Merk.”de olarak gözüküyor ve 5 gündür dağıtıma çıkmamış bile. Şubesiyle iletişim kurmak çok zor ve nihayetinde kurduğumda ise en az 3 gün daha bekleyeceğim söyleniyor.

  Ne olur şu kargomu bir dağıtıma çıkarın artık ya biliyorum zahmet olacak ama. Şu işi yapamıyorsanız da gidin bir istifa edin en azından bu işi yapabilecek milyon sayıda iş bekleyen insan var. Çünkü istifa da bir hizmettir, firma ismini karalamamış olursunuz.

  Günlerdir bırakın ulaşamamasını dağıtıma çıkmıyor dağıtıma! Olmadı taksiyle yollayın sayenizde üründen soğudum yeter be nedir bu firmanızdan çektiğimiz bir daha ki siparişimde direkt kargo göndericisine bakacağım.

  Yorum Yap
 15. Gamze Erenler

  Arıyorum açan yok. Tekrar arıyorum meşgul.

  Yorum Yap
 16. Doğukan Polat

  Bana yurt dışından kargo yani krampon gelecektir. Şehrime Adana’ya gelmişti fakat İstanbul şubesine geri iade edilmiş. Ben kargomu Adana’dan Cumhuriyet, 765. Sk. Yüregir Adana’da diğer kargo şubesinden almak istemiştim evime kadar getirilmesini talep etmedim.

  Yorum Yap
 17. Neslihan Yamaç

  Yeğenim her zil çaldığında kargocu geldi zannediyor. Çocuk 1 haftadır kargo bekliyor.

  Yorum Yap
  1. Dogukan Polat

   Neslihan Yamaç ben direkt kargoyu eve getirmezler diye adresi kargo şubesini yazdırdım artık gerisini siz düşünün.

   Yorum Yap
 18. Emir Can

  Bana yurt dışından telefon gelmişti. Türkiyeye kayıtlı olmadığı için vermediler. Bu nasıl çözülür acaba?

  Yorum Yap
 19. Özgür Korkmaz

  1 haftadır kargom elinizde bekliyor, adrese teslim için kimseye zimmetlenmiyor.

  Yorum Yap
 20. Pınar Çolak

  Bırakın olmuyor bu kargo işi yapamıyorsunuz. Güvenlikli bir sitede oturuyorum soruyorum geldi mi diye hayır gelmedi diyorlar. Güya evde yokmuşum kağıt bırakmışlar sizi edebildiğim her yere şikayet edeceğim.

  Yorum Yap
 21. Mithat Yeşil

  Arkadaş ne berbat bir kurumun eline düştük biz böyle be. Ya koskoca PTT ye ulaşamıyoruz, muhatap bulamıyoruz telefonlar meşgul. Başakşehirde oturmama rağmen Başakşehir posta dağıtım merkezinden kargomu bana getirmiyor. Yazıklar olsun işini doğru yapmayanlara.

  Yorum Yap
 22. Levent Ekşi

  Bırakın kardeşim kargo işini. Bu işi beceremiyorsunuz. Bir iki günde Başakşehire gelen kargo günlerce bekletilir mi?

  Yorum Yap
 23. Kader İnalkaç

  İşinizi düzgün yapmıyorsunuz. Hakkımı helal etmiyorum. Kargo şubeye geliyor ama dağıtıma çıkmıyor.

  Yorum Yap
 24. Cemre Özer

  15 Eylül 2020 den beri kargomuz orada bekletiliyor. Takip no KP02837399357.

  Yorum Yap
 25. Hasan Yazgan

  Kargo İzmir Karşıyaka’ya geliyor aranmıyorum kargom geri gönderilmek üzere size gönderiliyor. Barkod no RV18217*** 3 aydır bekliyorum telefonlarda aramadılar.

  Yorum Yap
  1. Esin Boztaş

   Aynısını yaşadım, herifler el koydular siparişime resmen…

   Yorum Yap
 26. Serkan Çolak

  Adamlar Çinden 15 günde gelen malı 3 aydır dağıtıma çıkartamadı. Arıyorsun telefonlara bakan yok. Neden var acaba o telefon hatları sizinle konuşabilmek için yaklaşık 200 km yol mu yapmam gerekiyor?

  Yorum Yap
 27. İbrahim Erken

  Ya kardeşim bu telefonlar neden var kimse bakmıyor benim kargon sizde takıldı ikinci defa ve ben kargomu istiyorum RB998217202SG aynı kargo numarasına ikinci defa gönderiyor adamlar lütfen malımı gönderin.

  Barkod No – RB998217202SG
  19/08/2020 – 21:33:00 Gönderi yurt dışına sevk edildi. (Giden) -/ – Singapore (Yurt Dışı)
  20/08/2020 – 22:05:00 Gönderi yurtdışına sevk edildi. -/ – Singapore (Yurt Dışı)
  23/08/2020 – 18:25:21 Gönderi (Varis) alıp verme merkezinde alindi. -/ – Turkey
  23/08/2020 – 18:30:21 Gönderi gümrüğe sevk edildi. (Gelen) -/ – Turkey

  Yorum Yap
  1. Ahmet Lale

   Tam 25 gündür kargom takıldı kaldı. Müşteri hizmetleri cevap vermiyor.

   Yorum Yap
 28. Esin Boztaş

  2 aydır kargom hala gelmedi, izmir bostanlıya kadar getirdiniz, oradan bana haber bile vermediniz şimdi tekrar sizin şubenize dönmüş, allah sizin elinize düşürmesin, 45 güne kargo Çin’e geri dönecek alınmazsa deniyor. O kadar emek zaman para ve hak var.

  Yorum Yap
  1. Yaprak

   Benim paketim de Bornova’ya kadar gelmiş ve geri gönderilmiş İstanbul’a. Ne haber ne mail var, bu nasıl bir hizmet! Telefonları açan da yok! Şikayet edebileceğimiz bir mercii de! Yazıklar olsun.

   Yorum Yap
  2. Oğuz Ülkebay

   Esin Boztaş seninle bende aynı durumdayım.

   Yorum Yap
 29. Sinem

  PTT kargo ne rezaletmişsin be. Günlerdir kargo burnumun dibinden geçiyor geziyor ya bari kapımın önüne fırlatın yemin ederim benden çok gezdi. Şu lanet olası paketimi getirin artık evde hapsoldum bu arada o telefon numarasını boşuna koymuşsunuz oraya bari açıp dinleyin konuşmasanız da olur psikolojim bozuldu!

  Yorum Yap
 30. Yusuf

  Tüm Türkiye’ye geneline işlerini düzgün yapsınlar telefon açmadan kargoyu geri yurtdışına yollamak nedir ya. Bir düzenleme getirin artik. Masa başında oturup maaş beklemeyin devletten!

  Yorum Yap
 31. Büşra

  Size neden ulaşılamıyor gerçekten aralıksız kaç gündür arıyorum meşgule atılıyor aramalarımız kime ve nereye şikayet etmeliyiz sizi acaba?

  Yorum Yap
 32. Nilüfer

  Adrese teslim edilemedi diyorsunuz, neden telefon etmiyorsunuz, bu çağda herkesin telefonu var. Bir de iade işlemi başlamış. Ayrıca neden telefonlara bakmıyorsunuz, mümkün değil ulaşamadım bugün, sabahtan beri uğraşıyorum. Ne Ümraniye Dağıtım Merkezi’ne ne de Başakşehir’e.

  Yorum Yap
 33. Eren Şahin

  Telefonları açmıyorlar, kargo dağıtıma çıkmıyor kaç gündür bekliyorum. Dağıtım merkezine gidip urunu ellerinden alabiliyor muyuz?

  Yorum Yap
  1. Rıza KONAK

   Bu telefonlara madem bakmayacaksınız neden oraya beş numara yazıyorsunuz. Madem adrese getiremeyeceksiniz o zaman şubeden alalım diyeceğim şubeye bile ulaşamıyorum. Yapmayın bu işi kapatın gidin.

   Yorum Yap
 34. İlayda

  Neden açmıyorsunuz telefonları ben anlayamıyorum sizde diğer kargo şirketleri gibi paranızı alıyorsunuz hizmete gelince 0 onlar özel ama 2 gün içinde kargo teslim aldıkları paraya değer siz aldığınız halde sıfır performans…

  Yorum Yap
 35. barış can

  03/07/2020 08:27 de başakşehir posta dağıtım merkezine geliyor bugün 07/07/2020 hala orada bekliyor telefonlara bak yok zaten sürücü belgesi bide kargom

  Yorum Yap
 36. OKAN KARACA

  Bütün yorumlara katılıyorum bida asla ptt alışveriş yapmam şikayette edemiyorsun.

  Yorum Yap
 37. Yeşim

  esenyurttan başakşehire kargo 15 günde gelemiyor telefona bakmıyorsunuz yapamıyorsanız zorlamayın mektup dağıtmaya devam edin.

  Yorum Yap
  1. Yeşim

   şikayet hattını biliyomusunuz

   Yorum Yap
 38. aslı

  lafta adrese teslim edilmedi diyor ama eve ne gelen oldu ne giden evden dışarı çıkmadık zaten covıdten dolayı. arıyoruz saatlerce telefona bakan yok .

  Yorum Yap
 39. Hasan

  Yapmayacaksanız bırakın gidin

  Yorum Yap
 40. Erhan

  1 saattir telefonlara bakan yok

  Yorum Yap
 41. Filiz

  Bu kargodan nefret ediyorum ya bu şubelerde kimse yok mu telefonlara bakan yok güya kargomu getirmişler evde yokmuşum ama ne kapımda nede apartman girişinde gelip te bulamadıklarına dair bir not bir etiket yazı vs hiç bir şey yok vallahi gıcık oluyorum bu kargoya küçükçekmece inönü mahallesine 2 haftada ürün ulaştırılmaz mı bir de yetersiz adres yazılmış diğer kargo şirketleri nasıl getirdi teslim etti.

  Sinir küpüyüm şuan bir teslim etmediği ürünü adıma teslim edilmiştir diyerek mesaj atmışlar.Her yere yazdım ulaşamadım.Herhalde kargocu arabadan inip zile basmaya üşendi bende müneccip **** yediğim için hissi kalben vuku oldu.

  Yorum Yap
  1. Nuran

   Aynı sorun bendede var 6 mayısta verilen kargo inönü mahallesine hala gelmedi dağıtımada çıkmadı gelen tek mesaj Başakşehir kargoya geldiği elimde olsa pttyi seçmezdim seçeneğim yoktu

   Yorum Yap
 42. Filiz

  01.05.2020 de Başakşehir dağıtım merkzine gelen ürün Küçükçekmece’ye 4 gündür gelemedi. Telefonla ulaşım sağlanamıyor!

  Yorum Yap
 43. Hatice

  Bir daha asla ptt kargo ile gelecek bir sipariş vermem 23.04.2020 tarihinde başakşehir kargoya gelen siparişim hala teslim edilmedi bugün 04.05.2020…..offff offf

  Yorum Yap
 44. Yusuf

  Eve gelmişler bulamamışlar sokağa çıkma yasağı var bildirim kâğıdı bırakmışlar kağıt falan yok ortada

  Yorum Yap
 45. selim

  Bu nedir ya bırakın bu isi kapatın firmayı bir iş beceremiyonuz

  Yorum Yap
 46. Muzaffer

  Allah sizi bildiği gibi yapsın istanbul içinde başakşehirden küçükçekmeceye 4 günde gelemediniz.

  Yorum Yap
 47. yasemin

  Yine aynı!!!!!!vallahi aldığım ürünün PTT kargoya verildiğini bilsem asla almazdım,kcekmecedeyim basakasehirde dağıtıma çıktı ürün adres yetersiz deyip geri dönecek ya valla söz bulamıyorum soyleyecek,içiniz nasıl rahat ediyor aldığınız maas bogazinizdan nasıl geçiyor işinizi yapmıyorsunuz ki!!!!

  Yorum Yap
 48. Mine

  Kcekmece cumhuriyet mahsine şubeye getirmeniz gereken kargomu neden başakşehir de dağıtıma çıkarıp sonra yalnis adres deyip dolanıp duruyorsunuz daha doğru şubeye teslim etmeden iz ki!!! 5 gündür dolaniyorsunuz bosyere parasını odedigim kargom bambaşka semtte gezip duruyor telede bakan yok bu nasıl iş ya!!!!!

  Yorum Yap
 49. Ahmet

  Telefona neden cevap vermiyorsunuz

  Yorum Yap
 50. tarık

  Evdeyim bir de mesaj atıyorsunuz evde bulunmadınız diye. Nasıl korkmadan bu böyle yapıyorsunuz. İsinizi yapamıyorsanız bırakın bu isi

  Yorum Yap
 51. filiz yüksel

  Telefonları açmayarak herşeyi yolunda götürdüğünüze mi inanıyorsunuz acaba?

  Yorum Yap
 52. Burak

  telefonu neden açmıyorsunuz abi neden ?

  Yorum Yap
 53. Sudem

  Ben böyle berbatlık görmedim kaç gündür evde bekliyorum evde yok yazmışsınız resmen işlerini yapmıyorlar telefonlara da bakan yok sizi her yere şikayet etmekten başka çare bırakmadınız

  Yorum Yap
  1. Esma Kaplan

   4 günden beri takibe bakıyorum ehliyetim merkezde görünüyor. Ama hiç kimse gelmedi aramadı bile bekliyorum.

   Yorum Yap
 54. hacı

  ankaradan 13/11/12019da ist.maskoya kargo gönderdim fakat 21/11 de henüz alıcıya gitmedi tebriker

  Yorum Yap
 55. Ayfer

  Sabahtan beri evdeyim kargomu bekliyorum ama mesaj atıyorsunuz ki geldik evde kimse yoktu şubeden alın kargonuzu. Ayrıca sabahtan beri arıyorum bir kez bile mi açılmaz o telefonlar. Sizi şikayet edeceğim heryere.

  Yorum Yap
 56. murat

  bursadan 1 günde gelen başaksehirden sefaköye 4 gün oldu gelmedi siz bu işi özellere bırakın postacılıga devam edin sizden taşımacı olmaz milletide mağdur etmeyin

  Yorum Yap
 57. hakkı

  insanın kendi parası ile rezil olması böyle bir şey galiba bir allahın kulu telefonu açmıyor tüm gün aradım ama nafile gerçi kimi kime şikayet ediyorsun bunların hepsi aynı alışmışlar yatarak para kazanmaya gerçi ben hatayı bunlarda değil bunları işe alanda iş verende denetlemeyende memur dedikleri bu olsa gerek yan gel yat

  Yorum Yap
 58. Mustafa

  Kayseri’den bir günde gelen kargo Başakşehir’den Kayaşehir’e günlerdir gelemiyor.Telefonu açan yok , bilgi veren yok bu nasıl hizmet bu nasıl umursamazlık? Ayıp denen bir şey var

  Yorum Yap
 59. akif

  ne telefonlarınıza ulaşılıyor ne gelen var ne giden allah sizi ıslah etsin.

  Yorum Yap
 60. Hafsa

  7 gündür kargomu bekliyorum yazıklar olsun işinizi hakkıyla yapmiyosunuz hepiniz değil ama içimizdeki işini yapamayanlar mevlama emanetsiniz başka firmalar kadar olamadiniz

  Yorum Yap
 61. Kadir

  Merhabalar , benim de kargom ulaşmak bilmiyor. Kapıya not bırakıldığı söyleniyor ki yok öyle birşey. Telefonlar açılmıyor kesinlikle. Ben şikayet ettim merkezine Ptt nin. Başka yerlere de edeceğim çünkü bu bayramdan önce ulaşmam gereken bir kargoydu.

  Yorum Yap
 62. Turgut

  Allahım C.C bu ramazan ayında sizi nasıl yapacak ben bilmemem umarım sizde aynısı bulursun

  Yorum Yap
 63. Asaf

  Mersinden İstanbula 2 güne gelen kargo Başakşehirden Başakşehire 5 güne hala teslim edilemiyor.

  Yorum Yap
 64. Asaf

  5 gündür yurtıçı teslimatı bekliyor bu şübede. telefonları açmıyorlar, şikayetlere bakmıyorlar. Bu nasıl durum. Bu şubenin sorumlusu sahibi yok mu? İnsanları mağdur etmeye sizin hakkınız yok.

  Yorum Yap
 65. Asuman

  Tam anlamıyla rezalet bir şube

  Yorum Yap
 66. Nejdet

  Allah siz var ya ne telefonla ne şikayetle hiç bir sonuç alınmayan bir kurum

  Yorum Yap