PTT Kargo Kurye Çağır

PTT kargo ile kurye nasıl çağırılır? PTT kargo sipariş nasıl verilir? İnternet üzerinden telefon ile aramadan nasıl kurye çağırarak sipariş oluştura bileceğinizi detaylı olarak öğrenebilirsiniz. İşlemleri doğru yaptığınızda siparişinizi oluşturarak PTT kargo kurye görevlisi adresinize zamanında gelerek kargonuzu alacaktır.

Siparişinizi verebilmeniz ve kurye çağırmanız için ilk olarak alt tarafta bulunan web adresinden PTT sitesine gidiniz. Açılan sayfada gönderi türüne kargo göndereceğiniz için Kargo seçimini işaretliyorsunuz.

Hemen yan tarafta gönderici ve alıcı bilgileri kısmını göreceksiniz burada gönderi bilgilerine gönderen kişinin il, ilçe, ad, soyadı, telefon, adres ve diğer bilgileri girmelisiniz. Burada istenilen bilgileri doğru olarak girmelisiniz. Siparişinizin bitiminde vermiş olduğunuz bilgilere göre işlem yapılmakta ve adresinizden kargonuz alınmaktadır. Alıcı kısmında aynen buradan istenilen isim, ad, soyadı, adres ve diğer bilgileri doğru şekilde girmeniz gerekmektedir.

PTT Kargo Kurye Çağır Örnek Şablon

Alıcı ve gönderici bilgilerini girdikten sonra hemen alt tarafa giderek kargonuzun bilgilerini girmelisiniz. Kargo âdeti ve kargo ölçülerini buradan size bir fiyat hesaplanacak siparişinizi geçmeden bu fiyatı görebiliyor ona göre onaylayabiliyorsunuz, lakin girdiğiniz bilgiler netlik ifade etmeyeceğinden asıl ücreti PTT yetkililerin ölçümüne göre öğrenebiliyorsunuz sizin hesaplattığınız fiyata yakın bir fiyat çıkacaktır.

Bundan sonra son kısımdasınız son kısım ise ek hizmetler ek hizmetler alanında kargonuz ile ek hizmetler istiyorsanız seçimini ona göre yapıyorsunuz, adresten alma, şehir için teslimat, alma haberli ve telefonla bilgilendirme gibi ek hizmetlerin bazıları ek ücret alınmaktadır bu ücreti de ekranda görebiliyorsunuz. Burada istenilen bilgileri tamamen girerek KAYDET butonuna bastığınızda siparişiniz PTT Kargo yetkililerine ulaşacaktır. Gün içerisinde adresten kurye kargonuzu almaya gelecektir. Eğer saat 16.00 sonra siparişinizi verirseniz bir sonraki iş günde kurye gelir. İşlemler yalnızca bu kadar bundan sonra size kargonuzu teslim almak için kuryeyi beklemek kalıyor.

PTT Kargo Kurye Çağır Sayfasına Git

Şuna Göre Sırala:

Yorum Yazın

Müşteri yorumları