PTT Kargo Kurye Çağır

PTT kargo ile kurye nasıl çağırılır? PTT kargo sipariş nasıl verilir? İnternet üzerinden telefon ile aramadan nasıl kurye çağırarak sipariş oluştura bileceğinizi detaylı olarak öğrenebilirsiniz. İşlemleri doğru yaptığınızda siparişinizi oluşturarak PTT kargo kurye görevlisi adresinize zamanında gelerek kargonuzu alacaktır.

Siparişinizi verebilmeniz ve kurye çağırmanız için ilk olarak alt tarafta bulunan web adresinden PTT sitesine gidiniz. Açılan sayfada gönderi türüne kargo göndereceğiniz için Kargo seçimini işaretliyorsunuz.

Hemen yan tarafta gönderici ve alıcı bilgileri kısmını göreceksiniz burada gönderi bilgilerine gönderen kişinin il, ilçe, ad, soyadı, telefon, adres ve diğer bilgileri girmelisiniz. Burada istenilen bilgileri doğru olarak girmelisiniz. Siparişinizin bitiminde vermiş olduğunuz bilgilere göre işlem yapılmakta ve adresinizden kargonuz alınmaktadır. Alıcı kısmında aynen buradan istenilen isim, ad, soyadı, adres ve diğer bilgileri doğru şekilde girmeniz gerekmektedir.

PTT Kargo Kurye Çağır Örnek Şablon

Alıcı ve gönderici bilgilerini girdikten sonra hemen alt tarafa giderek kargonuzun bilgilerini girmelisiniz. Kargo âdeti ve kargo ölçülerini buradan size bir fiyat hesaplanacak siparişinizi geçmeden bu fiyatı görebiliyor ona göre onaylayabiliyorsunuz, lakin girdiğiniz bilgiler netlik ifade etmeyeceğinden asıl ücreti PTT yetkililerin ölçümüne göre öğrenebiliyorsunuz sizin hesaplattığınız fiyata yakın bir fiyat çıkacaktır.

Bundan sonra son kısımdasınız son kısım ise ek hizmetler ek hizmetler alanında kargonuz ile ek hizmetler istiyorsanız seçimini ona göre yapıyorsunuz, adresten alma, şehir için teslimat, alma haberli ve telefonla bilgilendirme gibi ek hizmetlerin bazıları ek ücret alınmaktadır bu ücreti de ekranda görebiliyorsunuz. Burada istenilen bilgileri tamamen girerek kaydet butonuna bastığınızda siparişiniz PTT Kargo yetkililerine ulaşacaktır. Gün içerisinde adresten kurye kargonuzu almaya gelecektir. Eğer saat 16.00 sonra siparişinizi verirseniz bir sonraki iş günde kurye gelir. İşlemler yalnızca bu kadar bundan sonra size kargonuzu teslim almak için kuryeyi beklemek kalıyor.

PTT Kargo Kurye Çağır Sayfasına Git

Şuna Göre Sırala:

Yorum ya da Şikayet Yazın

Müşteri yorumları

15 Müşteri Yorumu ya da Şikayeti

 1. Aslıhan 16 Şubat 2024

  Ürün yanlış geldi bana iade edeceğim fakat bebeğim var benim dışarı çıkamam kimsem yok ürünü aradığım kişilere yazıyorum cevap da yok.

 2. Erdal Şimşek 6 Mart 2023

  Erdal Çolak kartı bugün adresi bulamaz ise PTT’den alabilirim. Bunu söyleyeceğim açan yoktur.

 3. Melek Bakan 11 Mayıs 2022

  Bir siteden ürün aldım ama küçük geldi değişim olacak telefondan arıyorum bir turlu açılmıyor. Kapalı gözüküyor gelip alması lazım kaç gün oldu. Ne sorumsuzluk bu ya nasıl hizmet bu hiç memnun değilim.

 4. Sinan Kayan 5 Ocak 2021

  Bugün 15 gün oldu kargom gelmedi. Arıyorum ne açan var nede ilgilenen 444 1 788 bekleme süreniz 10 dakikadan fazla diyor her aradığımda 15 dakikayı geçiyor açan yok ben kapatıyorum. Ben böyle ilgisiz saçma bir yapı görmedim.

 5. Kemal Savran 27 Ekim 2020

  Cevap vermiyorlar 2 saattir uğraşıyorum. Bir kargoyu ulaştırmak neden bu kadar zor!

  1. Uğur Kaya 25 Ocak 2022

   Kemal Savran çünkü hepsi hem mutsuz çalışan hem de sinirli oluyor. Telefonlar meşgulüz deyip açmıyorlar. Bir şeye itiraz edip ya da eleştirince hemen tersliyorlar. Sanki hepsi zorla çalıştırılıyor.

 6. dicle aksoy 12 Haziran 2020

  iyi dedik fos çıktılar

  1. Burcu 18 Haziran 2020

   Neden? Burdan evden alım siparişi oluşturduğunuzda gelmediler?

 7. Yıldız Albayrak Sargın 23 Mayıs 2020

  İnternet Satıcısı ciddiyetsiz.Kargoyu taşıyıp getiren ama iade için aynı titizliği ve ciddiyeti korumayan PTT Kargo ciddiyetsiz. Telefonlara bile bakan yok. Paramızla dert alıyoruz ve Kargo iade hizmeti alamıyorum

 8. Ata Mert 13 Mayıs 2020

  Ne kurye geliyor ne de arayıp soruyorlar ayrıca çağrı merkezine ulaşmak mümkün olmadığı gibi civardaki tüm PTT şubeleri de kapatılmış, PTT ölmüş ama ağlayanı yok

 9. Hatice pekriz 12 Mayıs 2020

  Tam 3 saattir PTT ve ptt kargo telefonlarını arıyorum koli gönderebilmek için maalesef başarılı olamadım bu benim başarısızlıgım degil bu kadar mı meşgul olur üstelik 2 telefonla arıyorum hangisi açarsa diye

 10. Gülnihal 27 Nisan 2020

  Bursa kargo neden cvp vermiyor

 11. Şerife Bozlak 10 Nisan 2020

  Niçin Aksaray PTT kargo telefonlara cevap vermiyor. Kargom var iade edeceğim ama ulaşamıyorum.

  1. Cansel 5 Mayıs 2020

   Bende ulaşamıyorum kaç gündür cevap vermiyorlar

  2. Ahmet Makas 2 Kasım 2020

   PTT müşteri hizmetlerine bende ulaşamıyorum.